Kibice Legii o Janie Pawle II. Zdjęcie niesie się po sieci

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
zdjęcie autora artykułu

W ostatnim czasie w polskich mediach pojawił się reportaż "Franciszkańska 3", który docieka, ile o pedofilii w kościele mógł wiedzieć Jan Paweł II. Kibice Legii Warszawa postanowili odpowiedzieć wymownym transparentem.

Pedofilia w kościele to temat bardzo trudny. Zgłębienia go podjął się dziennikarz TVN 24 Marcin Gutowski. Stworzył dokument "Franciszkańska 3", w którym próbuje dociec, ile o pedofilii w kościele w czasach bycia metropolitą krakowskim (1964-1978) mógł wiedzieć Jan Paweł II.

Reportaż opisuje trzy przypadki kapłanów. Opowiada on o Bolesławie Sadusiu, Eugeniuszu Surgencie oraz Józefie Lorancy, a także reakcji na ich zachowania ze strony ówczesnego metropolity krakowskiego.

Z reportażu wynika, że Jan Paweł II miał wiedzieć i tuszować przypadki pedofilii podległych mu księży. Autorzy dokumentu przedstawili dokumentacje i relacje świadków, które mają potwierdzać informacje, do jakich dotarli dziennikarze [WIĘCEJ TUTAJ].

ZOBACZ WIDEO: Fernando Santos wprost o problemach reprezentacji Polski. "Tak trudno jeszcze nie miał"

Taki temat w kontekście jednego z najwybitniejszych Polaków w historii musiał poruszyć społeczeństwo, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, jak bardzo religijnym krajem jest Polska.

Rozpoczęła się bardzo gorąca dyskusja w tej kwestii. Kibice Legii Warszawa postanowili, że także oni się do niej włączą. Podczas meczu PKO Ekstraklasy w Warszawie przeciwko Stali Mielec na trybunach pojawił się wymowny transparent.

"Łapy precz od Jana Pawła II" - napisano na płótnie, które powieszono na jednej z trybun.

fot. JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK / NEWSPIX.PL
fot. JACEK PRONDZYNSKI/FOTOPYK / NEWSPIX.PL

Czytaj także: Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty