Efektowny wynik w Lidze Europy. Klub Sebastiana Szymańskiego zaszalał

Piłkarze Feyenoordu zaczęli wcześnie strzelać gole w meczu z Szachtarem Donieck, a później nie mogli przestać. Drużyna Sebastiana Szymańskiego zatrzymała się przy wyniku 7:1. W ćwierćfinałach Ligi Europy zagrają także Manchester United i Sevilla FC.

Radość piłkarzy Feyenoordu Rotterdam Getty Images / Pim Waslander / Radość piłkarzy Feyenoordu Rotterdam
Feyenoord rozpoczął rywalizację z Szachtarem w Warszawie. W końcówce meczu poprawił wynik na 1:1, co stawiało go w całkiem dobrej sytuacji przed rewanżem w Holandii. W podstawowym składzie Feyenoordu nie zabrakło ponownie Sebastiana Szymańskiego i razem z kompanami ruszyli oni do ataku.

Polak asystował przy golu na 2:0 już w 24. minucie rewanżu. Szymański oddał piłkę Orkunowi Kokcu, a reszta należała już do Turka. Podprowadził on futbolówkę w pobliże linii pola karnego i pokonał bramkarza Szachtara z dystansu.

Kokcu dorzucił później gola z rzutu karnego, a przewaga Feyenoordu stopniowo rosła aż do wyniku 7:1. Szymański zszedł z boiska po czwartym golu i oglądał dokończenie efektownej kanonady z ławki.

Manchester United po raz drugi w tej edycji Ligi Europy gościł w Hiszpanii. Konfrontacja z Realem Betis wydawała się być formalnością, przynajmniej w kwestii awansu do ćwierćfinału, ponieważ podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli na Old Trafford 4:1. Manchester United odebrał resztki nadziei Realowi Betis strzałem Marcusa Rashford na 1:0 na początku drugiej połowy rewanżu.

Konkretną zaliczkę miała również Sevilla FC przed wyjazdowym rewanżem z Fenerbahce Stambuł. Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan było 2:0 dla specjalisty od zwyciężania w Lidze Europy. Turecka drużyna podjęła pościg i zdobyła gola kontaktowego w dwumeczu strzałem Ennera Valencii z rzutu karnego w 41. minucie. Na więcej Sevilla FC już nie pozwoliła.

1/8 finału Ligi Europy:

Feyenoord Rotterdam - Szachtar Donieck 7:1 (3:0)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Feyenoord

Real Betis - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 - Marcus Rashford 56'

Pierwszy mecz: 1:4. Awans: Manchester United

Fenerbahce Stambuł - Sevilla FC 1:0 (1:0)
1:0 - Enner Valencia (k.) 41'

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Sevilla FC

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Feyenoord Rotterdam awansuje do finału Ligi Europy?