Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kibice Śląska wzięli przykład z Legii. Jasny przekaz ws. Jana Pawła II

Po emisji reportażu "Franciszkańska 3" zrobiło się głośno. Przepuszczono w nim atak na papieża Jana Pawła II, a konkretnie jego świadomości o pedofilii w kościele. Niedawno zareagowali na to kibice Legii, a tym razem głos zabrali fani Śląska Wrocław.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
kibice Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Śląska Wrocław
Nie milknie temat pedofilii w kościele. Mówi się, że rozpoczęła się ona już w XX. wieku. W ostatnim czasie dziennikarz TVN 24, Marcin Gutowski zaczął zbierać informacje w tym temacie.

Ostatecznie doszło do publikacji reportażu "Franciszkańska 3". W nim Gutowski postanowił wziąć na tapet okres, w którym Jan Paweł II był metropolitą krakowskim (1964-1978). Tym samym chciał dowiedzieć się, jakie informacje o pedofilii posiadał kard. Karol Wojtyła.

W dokumencie starannie opisano trzech kapłanów. Mowa o Eugeniuszu Surgencie, Bolesławie Sadusiu oraz Józefie Lorancy. Nie brakuje również informacji na temat reakcji metropolity krakowskiego na zachowanie owych księży.

Ostatecznie stwierdzono, iż Jan Paweł II wiedział o tym, co wyczyniają kapłani i nie wyciągał z tego konsekwencji. Oprócz zgromadzonych na to materiałów nie zabrakło także relacji ze strony świadków tamtych wydarzeń. Te są zgodne z tym, do czego dotarł dziennikarz TVN 24 (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: "To nie jest tak, że się mądrzę". Robert Lewandowski mówi o swojej roli w Barcelonie

Po tym, gdy reportaż wyszedł na światło dzienne, w Polsce rozpętała się burza. W końcu nasz kraj jest mocno religijny, a takie informacje, w dodatku na temat papieża, wywołały trzęsienie ziemi.

Ostatecznie doszło do tego, że Polska została podzielona. Nie brakuje osób, którzy kompletnie nie wierzą w informacje przekazane w reportażu. Ale oczywiście są również ludzie, którzy ufają, że sprawa opisana w dokumencie się wydarzyła.

Przez to głos w tej sprawie zabrali kibice Legii Warszawa. Podczas spotkania PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec, na trybunie pojawił się transparent broniący ówczesnego metropolitę krakowską. "Łapy precz od Jana Pawła II" - napisano (więcej TUTAJ).

W sobotę natomiast swoje zdanie wyrazili fani Śląska Wrocław, co ciekawe również podczas meczu z mielczanami. Na trybunie pojawił się identyczny transparent. "Łapy precz od Jana Pawła II!" - napisali kibice na płachcie, która ulokowana została na będącą za jedną z bramek trybunie.
(fot. Marcin Karczewski/ PressFocus / NEWSPIX.PL) (fot. Marcin Karczewski/ PressFocus / NEWSPIX.PL)
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (38)
 • bezo002 Zgłoś komentarz
  A co kogo obchodzą . ..dyci i handlarze ....yków.
  • Iskariota Zgłoś komentarz
   A w jakim środowisku w Polsce jest najwięcej pedofili ?. Otóż w szkolnictwie wśród nauczycieli, ale o tym cicho sza bo nauczyciele wspierają PO i oglądają TVN. A dokumenty z SB ?. Gdy
   Czytaj całość
   chodziło o Wałęsę dziennikarze z TVN nie dawali wiary w autentyczność dokumentów, gdy chodzi o kościół nie mają wątpliwości co do autentyczności eSBeckich dokumentów.
   • R. KORG Zgłoś komentarz
    „Nawet jeśli prawda może powodować zgorszenie, lepiej dopuścić do zgorszenia niż wyrzec się prawdy.“ - Papież Grzegorz I
    • smeagol Zgłoś komentarz
     Wszyscy wsiedli na papieża i jadą w kierunku zachodzącego słońca. Żenada...
     • SILOS Zgłoś komentarz
      Ten portal to Sportowefakty czy agenda TVN ? Jak już koniecznie musicie mieszać sport z polityką to przynajmniej przedstawcie racje dwóch stron.
      • Janek200 Zgłoś komentarz
       Jak czytam Wasze komentarze to chce mi się śmiać z Waszych komentarzy.Jak widzę że większość z Was ogląda telewizje anty Polska I Anty Kościelna I to co tam powiedzą to wszystko
       Czytaj całość
       łykacie jak Bocian Żaby!!! Nie twierdzę że Klerycy czyli Księża nie maja nic wspólnego z Pedofilstwem lecz co ma wspólnego jeszczenjako Kardynal Karol Wojtyla a później jako PAPIERZ JAN PAWEL II? Nawet dawne służby SB nie ośmielili się oskarzyc Karola Wojtyłę o to że jako Kardynal.Krakowski czy Biskup.zatajal Pedofilstwo wśród Księżyc bo nie mieli na to żadnych dowodów tylko z zeznań jednego z Wykluczonych z Kościoła Księżyc I to on niby mial powiedzieć.o zatajanie przez Biskupa czy Kardynala Karola Wojtyły Pedofilstwa wśród Księżyc!!! Ja od wielu lat nie chodze do Kościoła mimo ze jestem Katolikiem i mam zastrzeżenia do Księżyc.w innych sprawach Religijnych to nie pozwolę tez obrażać największego Polaka który dzieki niemu została Obalona w Polsce i w Europie Komuna I co ważne jest to jedyny Papiesz Polak najlepszy Papież w dziejach Historycznych i różniący się od Papierzy którzy byli przednim ! Ten PapierzmJAN PAWEL II Karol Wojtyła jest lubianym na całym świecie i nawet w Krajach Muzułmańskich gdziemKatolicyzm jest znienawidzony to mimo to gdy Papierz byl z Pielgrzymka w tych Krajach to nawet wrogowie Katolicyzmu przybywali by się spotkać.z Papierzem ,wiem bo.dzieki mojej pracy gdzie zwiedziłem cały świat Papierz Polak jest miło wspominany i chwalony, jedyny Kraj I Panstwo q Świecie jest co wylewa pomyje na Papierza i uje mu w twarz to są Polach oczywiście nie wszyscy ale to Ci z Totalnej Opozycji PO/KO gdzie się robi od Pedofilów Oraz z LEWICY.co opluwaja Kościół i wszystkich Katolikow , ! Im się nie dziwię bo to Komun w nowym wydaniu tak zwana Nowa Lewica .Dlatego jak to mówicie Kibole tez się wtrącają w te sprawy w obroniemPAPIERZA JANA PAWLA II ! Nikt nie chroni Pedofilów lecz nikt nie będzie obrażał.naszego Wielkiego Polaka.Papierza Jana Pawła.II !!!
       • ForeverYoung92 Zgłoś komentarz
        Skoro ktoś już miał teczki wcześniej na to, że ŚP. Jan Paweł II tuszuje pedofilię w kościele czemu nikt nie zareagował?
        • Rower Kibica Zgłoś komentarz
         Mogli od razu wywiesić transparent o treści ,,Łapy precz od obrońców pedofilii". Teraz git? Raz ,,Pedofile łapy precz od naszych dzieci", a teraz to! Śmiech na sali, jak dzieci
         Czytaj całość
         brodzące we mgle. Ale czego tu wymagać od ptasich móżdżków (przepraszam ptaki).
         • szylkretkot Zgłoś komentarz
          Haha ależ obrońcy wiary się znaleźli. Kibica z innej drużyny pobić, spałować, (chciałem bardziej dosadniej napisać ale..) a teraz bronią człowieka, który jak się okazuje, nic nie
          Czytaj całość
          zrobił w obronie małych dzieci. To już hipokryzja max level. A może wśród kibiców tych klubów jest przyzwolenie na gwałty na osobach małoletnich?
          • bubu5414 Zgłoś komentarz
           Pedryle,wara od naszych dzieci.
           • jokee Zgłoś komentarz
            Niem co ma do tego papież ale każdego pedofila na pal bymnadziewał. Bbrew Janinie O. Mai O. i innym szatanom, dla których każdy człowiek jest taki sam.
            • tomas68 Zgłoś komentarz
             Wiara na co dzień czyli okazywanie jej innym a nie wybranym prawom, ludziom do tego okazjonalnie jej tylko na pokaz w gronie samolubnej adoracji.
             • RobertW18 Zgłoś komentarz
              Ciekawe, że nie dali hasła "Łapy precz od dzieci!". Wolą się zajmować napaściami na ludzi, którzy ujawniają prawdę. O urządzanym odgórnie wykorzystywaniu seksualnym dzieci
              Czytaj całość
              - bez zgody rodziców ("Młodzi, młodzi!", "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie!" itp.).
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×