Kibice Śląska wzięli przykład z Legii. Jasny przekaz ws. Jana Pawła II

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Śląska Wrocław
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Śląska Wrocław
zdjęcie autora artykułu

Po emisji reportażu "Franciszkańska 3" zrobiło się głośno. Przepuszczono w nim atak na papieża Jana Pawła II, a konkretnie jego świadomości o pedofilii w kościele. Niedawno zareagowali na to kibice Legii, a tym razem głos zabrali fani Śląska Wrocław.

Nie milknie temat pedofilii w kościele. Mówi się, że rozpoczęła się ona już w XX. wieku. W ostatnim czasie dziennikarz TVN 24, Marcin Gutowski zaczął zbierać informacje w tym temacie.

Ostatecznie doszło do publikacji reportażu "Franciszkańska 3". W nim Gutowski postanowił wziąć na tapet okres, w którym Jan Paweł II był metropolitą krakowskim (1964-1978). Tym samym chciał dowiedzieć się, jakie informacje o pedofilii posiadał kard. Karol Wojtyła.

W dokumencie starannie opisano trzech kapłanów. Mowa o Eugeniuszu Surgencie, Bolesławie Sadusiu oraz Józefie Lorancy. Nie brakuje również informacji na temat reakcji metropolity krakowskiego na zachowanie owych księży.

Ostatecznie stwierdzono, iż Jan Paweł II wiedział o tym, co wyczyniają kapłani i nie wyciągał z tego konsekwencji. Oprócz zgromadzonych na to materiałów nie zabrakło także relacji ze strony świadków tamtych wydarzeń. Te są zgodne z tym, do czego dotarł dziennikarz TVN 24 (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: "To nie jest tak, że się mądrzę". Robert Lewandowski mówi o swojej roli w Barcelonie

Po tym, gdy reportaż wyszedł na światło dzienne, w Polsce rozpętała się burza. W końcu nasz kraj jest mocno religijny, a takie informacje, w dodatku na temat papieża, wywołały trzęsienie ziemi.

Ostatecznie doszło do tego, że Polska została podzielona. Nie brakuje osób, którzy kompletnie nie wierzą w informacje przekazane w reportażu. Ale oczywiście są również ludzie, którzy ufają, że sprawa opisana w dokumencie się wydarzyła.

Przez to głos w tej sprawie zabrali kibice Legii Warszawa. Podczas spotkania PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec, na trybunie pojawił się transparent broniący ówczesnego metropolitę krakowską. "Łapy precz od Jana Pawła II" - napisano (więcej TUTAJ).

W sobotę natomiast swoje zdanie wyrazili fani Śląska Wrocław, co ciekawe również podczas meczu z mielczanami. Na trybunie pojawił się identyczny transparent. "Łapy precz od Jana Pawła II!" - napisali kibice na płachcie, która ulokowana została na będącą za jedną z bramek trybunie.

(fot. Marcin Karczewski/ PressFocus / NEWSPIX.PL)
(fot. Marcin Karczewski/ PressFocus / NEWSPIX.PL)
Źródło artykułu: WP SportoweFakty