Zlatan Ibrahimović ustanowił rekord. To tylko osłoda dla AC Milanu

AC Milan awansował w marcu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale od tego czasu zawiódł w dwóch meczach Serie A. Tym razem gol Zlatana Ibrahimovicia nie uchronił Rossonerich przed porażką 1:3 z Udinese Calcio.

Zlatan Ibrahimović Getty Images / Timothy Rogers / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
Największym wydarzeniem w pierwszej połowie był strzał do bramki Zlatana Ibrahimovicia. Napastnik Milanu został najstarszym zdobywcą gola w historii Serie A. W sobotę ma 41 lat i 166 dni. Szwed wytrzymał presję i trafił z powtórzonego rzutu karnego w doliczonym czasie. Także poprzedni rekordzista - Alessandro Costacurta ustanowił historyczne osiągnięcie z jedenastki na stadionie w Udine, więc trafienie Zlatana było symboliczne.

Milan miał problem z przeciwnikiem. Już w 9. minucie Udinese objęło prowadzenie dzięki strzałowi Roberto Pereyry. W czasie doliczonym do pierwszej połowy wszystko wydawało się sypać gospodarzom, ponieważ stracili gola na 1:1, a Andrea Sottil zobaczył czerwoną kartkę za zachowanie na ławce rezerwowych. Nie przeszkodziło to Udinese odzyskać prowadzenia strzałem Beto tuż przed zejściem na przerwę.

Rossoneri w drugiej połowie ponownie musieli gonić przeciwnika, ale zamiast gola strzelić, to stracili kolejnego na 1:3. Kingsley Ehizibue podwyższył prowadzenie Udinese. Piłkarze Milanu liczyli jeszcze na anulowanie tego trafienia, ale wideo weryfikacja nie skłoniła do tego sędziego.

Zaskakująca porażka utrudnia Rossonerim drogę do awansu do następnej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna Stefano Piolego jest jeszcze czwarta w tabeli, ale straci to miejsce w niedzielę, jeżeli AS Roma zwycięży w derbach della Capitale z Lazio. Z kolei przebudzone Udinese pozostaje kandydatem do zagrania w Lidze Konferencji Europy.

Udinese Calcio - AC Milan 3:1 (2:1)
1:0 - Roberto Pereyra 9'
1:1 - Zlatan Ibrahimović (k.) 45'
2:1 - Beto 45'
3:1 - Kingsley Ehizibue 70'

Udinese: Marco Silvestri - Nahuen Perez, Jaka Bijol, Rodrigo Becao - Destiny Udogie (89' Marvin Zeegelaar), Lazar Samardzić (73' Sandi Lovrić), Walace, Roberto Pereyra (81' Tolgay Arslan), Kingsley Ehizibue (88' Festy Ebosele) - Beto, Isaac Success (74' Florian Thauvin)

Milan: Mike Maignan - Fikayo Tomori (76' Davide Calabria), Malick Thiaw, Pierre Kalulu - Fode Ballo-Toure, Sandro Tonali, Ismael Bennacer (64' Rade Krunić), Alexis Saelemaekers (64' Ante Rebić) - Rafael Leao, Brahim Diaz (76' Divock Origi) - Zlatan Ibrahimović (76' Charles De Ketelaere)

Żółte kartki: Perez, Walace, Ebosele (Udinese) oraz Kalulu, Tonali (Milan)