Sporo goli w Pucharze Anglii. Faworyci dali radę

Po pięć goli padło w wygranych przez Sheffield United i Brighton and Hove Albion meczach Pucharu Anglii. Trudniejsze zadanie miała drużyna z Bramall Lane niż klub Jakuba Modera.

Piłkarze Brighton and Hove Albion Getty Images / Peter Byrne/PA Images / Na zdjęciu: Piłkarze Brighton and Hove Albion
Powracającego do zdrowia Jakuba Modera zabrakło w kadrze Brighton and Hove Albion na starcie z przedstawicielem League Two. Faworyt zwyciężył przekonująco 5:0 z Grimsby Town i nie pozostawił złudzeń gościom.

W pierwszej połowie drużyna z Premier League strzeliła jednego gola. Po przerwie dał o sobie znać najskuteczniejszy zawodnik spotkania Evan Ferguson, który strzelił dwa gole. Już w ostatnim fragmencie spotkania po jednym trafieniu dorzucili Solly March oraz Kaoru Mitoma i punktowanie zniechęconego przeciwnika dobiegło końca.

Trudniejszego rywala i zarazem przeprawę miało Sheffield United. Drużyna z Bramall Lane zwyciężyła 3:2 z Blackburn Rovers grającym na poziomie The Championship.

Piłkarze Blackburn Rovers strzelili pierwszego gola, a po trafieniu na 2:1 byli na prowadzeniu aż do 81. minuty. Sheffield United znalazło się w opałach, ale potrafiło zareagować na podbramkową sytuację. Oliver McBurnie doprowadził do remisu, a gola na miarę półfinału Pucharu Anglii zdobył Thomas Doyle już w doliczonym czasie.

Ćwierćfinały Pucharu Anglii:

Brighton and Hove Albion - Grimsby Town 5:0 (1:0)
1:0 - Deniz Undav 6'
2:0 - Evan Ferguson 51'
3:0 - Evan Ferguson 70'
4:0 - Solly March 82'
5:0 - Kaoru Mitoma 90'

Sheffield United - Blackburn Rovers 3:2 (1:1)
0:1 - Ben Brereton Diaz 21'
1:1 - Sam Gallagher (sam.) 28'
1:2 - Sammie Szmodics 60'
2:2 - Oliver McBurnie 81'
3:2 - Thomas Doyle 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Brighton and Hove Albion zdobędzie w tym sezonie Puchar Anglii?