Wywiesili taki transparent w meczu z Bayernem. Ale wpadka! [WIDEO]

Zagorzali kibice Bayeru Leverkusen jednoznacznie wypowiedzieli się na temat VAR. Nie przeszkodziło im to jednak cieszyć się z dwóch bramek dla swojego zespołu po karnych, przyznanych na podstawie wideoweryfikacji.

Szymon Łożyński
Na zdjęciach: sędzia Tobias Stieler oraz Exequiel Palacios (Leverkusen) wykonujący rzut karny w meczu z Bayernem Twitter / Viaplay / Na zdjęciach: sędzia Tobias Stieler oraz Exequiel Palacios (Leverkusen) wykonujący rzut karny w meczu z Bayernem
Spora niespodzianka w Bundeslidze. Piłkarze Bayeru 04 Leverkusen przegrywali na własnym stadionie 0:1, ale odwrócili wynik meczu i wygrali 2:1 po tym jak w drugiej połowie dwa rzuty karne wykorzystał Exequiel Palacios.

Po skutecznie wykonanych jedenastkach przez 24-letniego Argentyńczyka radość na stadionie w Leverkusen nie miała końca. Cieszyli się wszyscy kibice gospodarzy, w tym ci, którzy przygotowali na mecz krytyczny transparent o VAR, wideoweryfikacji w piłce nożnej.

"Videobeweis abschaffen!", czyli "Zlikwidować VAR" - taki transparent w momencie, kiedy sędzia po wideoweryfikacji przyznawał piłkarzom Bayeru pierwszy rzut karny, wywiesili na trybunach miejscowi kibice. O ich zachowaniu poinformował Tomasz Urban, dziennikarz Viaplay.

Mimo wygranej z Bayernem, drużyna Bayeru pozostała w środku tabeli Bundesligi. Po 27 kolejkach ma na swoim koncie 37 punktów i zajmuje 8. miejsce. O 13 "oczek" więcej ma klub z Monachium, który po niespodziewanej niedzielnej porażce stracił fotel lidera rozgrywek na rzecz Borussii Dortmund.

Zobaczcie sytuację z 73. minuty meczu w Leverkusen, gdy sędzia po analizie VAR przyznał gospodarzom drugi rzut karny:

Źródło: Viaplay

A TUTAJ znajdziecie sytuację z rzutem karnym dla Bayeru na 1:1.