El. ME U-19: słaba inauguracja Polaków. Już mają problem

Reprezentacja Polski U-19 już na starcie ograniczyła swoje szanse na awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Powodem jest remis 1:1 z Izraelem.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Polski U-19 PAP / Art Service / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski U-19
Spotkanie rozegrano na stadionie Garbarni w Krakowie. Podopieczni Marcina Brosza wyszli na prowadzenie już w 10. minucie po bramce Filipa Koperskiego, ale takim wynikiem cieszyli się zaledwie kwadrans. Wyrównał Ran Binyamin.

W grupie 6. rywalizują jeszcze Serbia i Łotwa. W ich bezpośrednim starciu ekipa z Bałkanów triumfowała 1:0.

Remis nie może satysfakcjonować Biało-Czerwonych ze względu na zasady turnieju eliminacyjnego. Awans uzyskają tylko zwycięzcy grup. Na finiszu trzeba więc zająć 1. miejsce, pozycja wicelidera nie zagwarantuje nawet udziału w barażach.

W następnych meczach Polacy zmierzą się z Łotwą (25.03) oraz Serbią (28.03).

Turniej finałowy mistrzostw Europy U-19 zostanie rozegrany w pierwszej połowie lipca na Malcie. Gospodarze mają zagwarantowany udział.

Izrael U-19 - Polska U-19 1:1 (1:1)
0:1 - Filip Koperski 10'
1:1 - Ran Binyamin 25'

Skład Polski U-19: Oliwier Zych - Filip Koperski (16' Kacper Urbański), Levis Pitan, Miłosz Matysik, Dawid Bugaj, Maximilian Oyedele, Antoni Kozubal, Jakub Lewicki (71' Miłosz Brzozowski), Igor Strzałek (78' Dominik Biniek), Jordan Majchrzak, Tomasz Pieńko (78' Szczepan Mucha).