Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Kompromitacja". W sieci wrze po decyzji PZPN

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała Goncalo Feio za atak na byłego prezesa Motoru Lublin, Pawła Tomczyka. "To na pewno odstraszy innych trenerów" - kpi dziennikarz Dominik Panek.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Goncalo Feio WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Goncalo Feio
W czwartek (23 marca) odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, podczas którego zapadła decyzja o ukaraniu trenera Motoru Lublin Goncalo Feio.

Portugalski szkoleniowiec rzucił w byłego już prezesa Motoru - Pawła Tomczyka - sortem na dokumenty, kiedy ten stanął w obronie ówczesnej rzecznik prasowej, Pauliny Maciążek. W efekcie uderzenia Tomczyk z obrażeniami trafił do szpitala.

Właściciel Motoru Zbigniew Jakubas w tym konflikcie stanął jednak po stronie 33-letniego Feio. PZPN wydał wyrok (więcej TUTAJ).

Trener został zdyskwalifikowany na okres roku w zawieszeniu na dwa lata i będzie musiał zapłacić karę pieniężną w kwocie 30 tys. zł. Dodatkowo został zobowiązany do przeproszenia w formie pisemnej Tomczyka i Maciążek.

Decyzja PZPN spotkała się z ostrą krytyką na Twitterze. Suchej nitki na związku nie zostawili fani, a także dziennikarze.

"Straszna kara dla trenera Motoru Lublin. (...) To na pewno odstraszy innych trenerów przed atakami na działaczy... - skwitował Dominik Panek.

"Komisja Dyscyplinarna PZPN powinna w trybie pilnym ukarać Komisję Dyscyplinarną PZPN. Bo wyrok w sprawie Goncalo Feio to kompromitacja" - podsumował Sebastian Staszewski z Interii.

Zobacz:
Ważne zmiany w Motorze Lublin po aferze. Paweł Tomczyk podjął decyzję

ZOBACZ WIDEO: Wielki powrót do PKO Ekstraklasy. Niespodziewana decyzja klubu


Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • wojak5036 Zgłoś komentarz
  Wielki ""Kochany" PZPN-ie , gdzie Wy tu widzicie skandal i aferę? "Pan" trener Ferio powinien zostać przez Was nagrodzony a nie ukarany. Przecież większość
  Czytaj całość
  naszych "wspaniałych" kopaczy z 2 metrów nie potrafi trafić piłką do pustej bramki a tu taki "celny" rzut. Chłop się marnuje w tym Motorze , więc może lapiej zatrudnić Go w Centrali w "Farszafie" w Wydziale Szkolenia? Po drugie - po "uj" Prezes Tomczyk stawał w obronie jakiejś tam "baby". Przecież Ona na 100% jest do takich sytuacji przyzwyczajona. W domu codziennie "stary" rzuca w nią czym popadnie bo "zupa była za słona" , jeden siniak więcej nie zrobiłby aż takiej różnicy. Proponuję "Leśnym Dziadkom" wysłać oficjalne przeprosiny "Panu" trenerowi , i zamiast karać , dać mu 30 tys nagrody. Niech w każdym klubie w Polsce wiedzą na przyszłość jak się zachowywać w podobnej sytuacji. Zgłaszam jeszcze wniosek by takiego "fahofca" odpłatnie wypożyczać do innych drużyn , a wpływy do kasy PZPN-u będą wyższe , niż za zdobycie Mistrzostwa Świata. Mam już 1 taki zespół na liście a mianowicie Śląsk Wrocław , przy czym odwiedziny naszego "zaprzyjaźnionego" grodu proponuję Mu rozpocząć od wizyty w Ratuszu u Prezydenta Miasta. Gdy już tam "wykona' swoją robotę , to tramwajem na Tarczyński Arena dojedzie w 20 minut. Znany z "gościnności" Prezes i Dyrektor Sportowy już na niego będą czekać z prezentami w postaci "rozdanych" punktów w Ekstraklapie i II lidze. Mam nadzieję że te "wypociny" zostaną "należycie" odczytane przez większość , bo po pewnej "grupie" kibiców raczej się tego nie spodziewam. Jak znam życie to Pan Jakubas zagroził , że jeśli będzie "wielka" kara dla trenera , to On zabiera swoje "dutki" z Lublina i przenosi się na Białoruś , a do tego nie możemy dopuścić. Wielki "fztyd" Panowie z PZPN. Rzadko się zdarza , ale w tym wypadku "pismaki" i w miarę inteligentni kibice mają rację. No cóż....kasa ponad wszystko.
  • Patrice Albert Zgłoś komentarz
   To jest sport. Dlaczego w ogóle miałby być karany za rzucanie w kogoś papierem? Nie zaatakował nikogo fizycznie. Od takich rzeczy mamy policję. Proszę, odejdź od sprawy Goncalo Feio.
   Czytaj całość
   To najlepsze, co mogło przyjść do polskiej piłki. Polskie media piłkarskie głównego nurtu powinny stanąć przed sądem.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×