Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

FIFA była bezwzględna. Temu krajowi zabrała wielki turniej

Wiadomo już, że nadchodzące mistrzostwa świata do lat 20 nie odbędą się w Indonezji. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zadecydowała o zmianie gospodarza, który wkrótce zostanie ogłoszony.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
stadion w Indonezji Getty Images / WF Sihardian/NurPhoto / Na zdjęciu: stadion w Indonezji
Powodem pozbawienia Indonezji prawa organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20 mają być kwestie polityczne. Niedawno Gubernator Bali Wayan Koster nie wyraził zgody na przyjazd izraelskiej delegacji na zarządzaną przez niego wyspę.

Właśnie w balijskim Denpasarze 31 marca miało odbyć się losowanie turnieju, które zostało ostatecznie odwołane przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej.

Decyzja Kostera podsyciła nastroje w Indonezji - najludniejszym kraju muzułmańskim na świecie, który nie utrzymuje dyplomatycznych stosunków z Izraelem, ale popiera sprawę palestyńską. Przez to napięcie w regionie Bliskiego Wschodu wzrosło w ostatnim czasie.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej postanowiła więc zmienić gospodarza nadchodzących mistrzostw świata do lat 20. "Nowy gospodarz zostanie ogłoszony tak szybko, jak to możliwe, a daty turnieju pozostają obecnie niezmienione" - czytamy w komunikacie.

Decyzja została podjęta podczas spotkania prezydenta FIFA, Gianniego Infantino oraz prezesa Indonezyjskiego Związku Piłki Nożnej (PSSI) Ericka Thohira. Niewykluczone, że FIFA nałoży kolejne sankcje na Indonezję za mieszanie futbolu w sprawy polityczne.

Zapewne nowego gospodarza turnieju poznamy już wkrótce. Mundial ma się odbyć w dniach 20 maja - 11 czerwca.

Zobacz też:
Gwiazda Napoli przedłuży kontrakt? Zaskakujące doniesienia ws. przyszłości
Przyleciał do Polski. Nagle wypalił w naszym języku

ZOBACZ WIDEO: Gromy spadły na Lewandowskiego. "Schowany do szafy"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • token Zgłoś komentarz
  Znając prezesa Fify, dla kasy jest gotów przenieść impezę do Moskwy ;-((( Paskudni Szwajcarzy, przy każdym zbrojnym konflikcie niby bezstronni, a tylko nabijający swoją kabzę, w tym
  Czytaj całość
  czasie ;-(
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×