Sensacja w Londynie! Klub Casha wypunktował Chelsea

Posada Grahama Pottera wisi na włosku. Gra Chelsea nie uległa zmianie po przerwie reprezentacyjnej. Tym razem londyńczycy polegli w starciu z Aston Villą (0:2).

Rafał Szymański
John McGinn PAP/EPA / PAP/EPA/Tolga Akmen / Na zdjęciu: John McGinn
Gospodarze nie mogli narzekać na brak okazji bramkowych, jednak Emiliano Martinez był świetnie dysponowany. W ósmej minucie mistrz świata wykazał się refleksem po uderzeniu Mychajło Mudryka.

Aston Villa odpowiedziała składną akcją w 17. minucie. Do piłki w polu karnym Chelsea dopadł John McGinn, mocno uderzył i po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Kilkadziesiąt sekund później Kepa Arrizabalaga nie miał już tyle szczęścia.

Ekipa Unaia Emery'ego wyprowadziła szybki kontratak, zaś Marc Cucurella przedłużył piłkę do wychodzącego na pozycję Olliego Watkinsa. Napastnik miał mnóstwo miejsca i przytomnym strzałem przelobował źle ustawionego Arrizabalagę.

Londyńczycy ruszyli do szaleńczych ataków. Przed zmianą stron Ben Chilwell trafił tylko w lewy słupek, z kolei Felix i Kai Havertz zostali powstrzymani przez bramkarza reprezentacji Argentyny.

W 56. minucie przyjezdni wyprowadzili drugi cios. Jacob Ramsey zagrał do ustawionego w pobliżu pola karnego McGinna, który precyzyjnie przymierzył. Piłka znowu była poza zasięgiem interweniującego golkipera "The Blues".

Obraz gry się nie zmieniał. Chelsea była stroną przeważającą. Warto odnotować, że próby Felixa i N'Golo Kante spaliły na panewce.

W 29. kolejce Premier League osłabiona Aston Villa zwyciężyła 2:0 z Chelsea nad Stamford Bridge. Po stronie gości oczywiście zabrakło narzekającego na kontuzję Matty'ego Casha.

Chelsea FC - Aston Villa 0:2 (0:1)
0:1 - Ollie Watkins 18'
0:2 - John McGinn 56'

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Reece James, Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella (80' Christian Pulisic), Ben Chilwell, Ruben Loftus-Cheek (57' N'Golo Kante), Enzo Fernandez, Mateo Kovacić (80' Conor Gallagher), Mychajło Mudryk (57' Noni Madueke), Kai Havertz, Joao Felix.

Aston Villa: Emiliano Martinez - Ashley Young, Ezri Konsa, Tyrone Mings, Alex Moreno (89' Lucas Digne), Boubacar Kamara (46' Calum Chambers), Douglas Luiz (87' Leander Dendoncker), John McGinn, Jacob Ramsey, Emiliano Buendia (76' Leon Bailey), Ollie Watkins.

Żółte kartki: Kovacić, Chilwell, Fernandez (Chelsea) - Kamara, Chambers, Digne (Aston Villa).

Sędzia: Andy Madley.