Zmazać plamę po El Clasico. Gdzie oglądać na żywo FC Barcelona - Girona FC?

FC Barcelona ma za sobą wstydliwą porażkę z Realem Madryt. Robert Lewandowski i spółka będą chcieli odwdzięczyć się kibicom w derbowym meczu ligowym z Gironą. Oglądaj na żywo, online Eleven Sports w Pilot WP.

Robert Czykiel
Gavi PAP/EPA / Manuel Lorenzo / Na zdjęciu: Gavi
Już wiadomo, że FC Barcelona w tym sezonie nie zdobędzie kompletu krajowych tytułów. "Duma Katalonii" teraz może w pełni skupić się na walce w La Liga, gdzie jest na dobrej drodze, aby zdobyć mistrzostwo Hiszpanii. Drużyna Xaviego kolejny krok w tym kierunku może wykonać w nadchodzącym meczu z Gironą, który zobaczysz na żywo w Pilot WP.

Real wybił Barcelonę z rytmu

FC Barcelona w środę grała rewanżowy półfinał Pucharu Króla. Oczy całego świata były skierowane na ten mecz, bo było to El Clasico. Real Madryt przegrał pierwszy mecz 0:1, ale na Camp Nou ośmieszył odwiecznego rywala. Katalończycy odpadli z pucharu we wstydliwy sposób, bo po porażce 0:4.

"Duma Katalonii" do końca sezonu będzie grać już tylko w La Liga. W hiszpańskiej ekstraklasie może jednak odkuć się za wszystkie niepowodzenia, bo jest na dobrej drodze, aby zdobyć mistrzostwo. Po 27. kolejkach przewaga nad drugimi "Królewskimi" wynosi już dwanaście punktów.

Barca w lidze ma serię czterech zwycięstw z rzędu. W miniony weekend gładko pokonała Elche CF. Formą błysnął Robert Lewandowski, który przełamał bramkową niemoc i dwa razy umieścił piłkę w bramce. Przed Polakiem dobra okazja, aby zdobyć kolejne gole, które przybliżą go do tytułu króla strzelców.

Solidny ligowy średniak

W 28. kolejce Barcelonę czekają derby. Girona to jeden z trzech katalońskich klubów, które występują w La Liga. Ten sezon w wykonaniu biało-czerwonych jest całkiem niezły i mają nawet szansę na to, aby włączyć się do walki o europejskie puchary.

W ostatniej kolejce Girona w końcu przerwała niechlubną serię trzech meczów bez zwycięstwa. Po porażkach z Getafe (2:3) oraz Atletico Madryt (0:1) i remisie z Rayo Vallecano (2:2) w końcu udało się wygrać... w derbach z Espanyolem.

Wielkie emocje mieliśmy w drugiej połowie. W 53. minucie Arnau Martinez dał prowadzenie Gironie, ale niewiele ponad kwadrans przed końcem rywal wyrównał. Potem była czerwona kartka dla gracza Espanyolu, a w 88. minucie zwycięstwo dał Cristhian Stuani.

Liczy się tylko mistrzostwo

FC Barcelona jest zdecydowanym faworytem potyczki z Gironą i tego nie zmienia nawet duża wpadka w El Clasico. Piłkarze Xaviego chcą jak najszybciej zapewnić sobie mistrzostwo Hiszpanii. Z kolei Girona to 11. drużyna La Liga. Strata do siódmego miejsca to jednak tylko trzy punkty, więc tej drużynie motywacji nie zabraknie.

Barca już w tym roku przekonała się, że lokalny rywal może być bardzo niewygodny. Pod koniec stycznia doszło do pierwszego starcia z Gironą. "Duma Katalonii" wygrała tylko 1:0, a jedynego gola w 61. minucie strzelił Pedri.

Kiedy i gdzie oglądać na żywo FC Barcelona - Girona FC? Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 21. Transmisja na żywo w Pilot WP na kanale Eleven Sports 1.