RB Lipsk utrzymał wysoką formę. Hertha Berlin zbliża się do spadku z Bundesligi

RB Lipsk skromnie (1:0) pokonał na wyjeździe Herthę Berlin. Dzięki temu zwycięstwu "Byki" zbliżyły się do ligowej czołówki.

Rafał Sierhej
piłkarze RB Lipsk Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
RB Lipsk do meczu 27. kolejki Bundesligi podchodził po pokonaniu w Pucharze Niemiec w środku tygodnia Borussii Dortmund. Było to pierwsze zwycięstwo "Byków" od 11 marca, gdy ograli Borussię M'gladbach.

Z kolei Hertha znajduje się w Bundeslidze w strefie realnego zagrożenia spadkiem po zakończeniu rozgrywek. Każdy punkt dla drużyny prowadzonej przez Niemca Sandro Schwarza liczy się podwójnie.

Na murawie w Berlinie nie było jednak widać tej motywacji, którą powinni mieć gospodarze. Stołeczna drużyna właściwie przespała całą pierwszą połowę, generując zaledwie 0,08 oczekiwanego gola (źródło: Flashscore.pl).

Zdecydowanie bardziej zaangażowana w ten mecz była ekipa prowadzona przez Marco Rose. To jednak wystarczyło do strzelenia tylko jednego gola w pierwszej połowie. Autorem bramki był Amadou Haidara.

Jak się okazało, był to pierwszy i jedyny gol, jakiego tego wieczoru zobaczyli kibice zgromadzeni na olimpijskim stadionie w Berlinie.

Hertha Berlin - RB Lipsk 0:1 (0:1)
0:1 Haidara 40'

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"