Koszmarny występ FC Barcelony. Xavi szukał odpowiedzi na jedno pytanie

Xavi nie był w stanie zrozumieć, dlaczego FC Barcelona przegrała tak wysoko z Realem Madryt w Pucharze Hiszpanii (0:4). - Już przewróciliśmy kartkę - zapewnił opiekun drużyny Roberta Lewandowskiego.

Rafał Szymański
trener Xavi Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: trener Xavi
Głównym celem FC Barcelony w tym sezonie jest zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Po odpadnięciu z krajowego pucharu zespół z Camp Nou może skupić się już wyłącznie na zmaganiach w Primera Division. Podopieczni Xaviego w fatalnym stylu pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi.

Środowe spotkanie z Realem Madryt zakończyło się bolesną porażką FC Barcelony 0:4. Karim Benzema skompletował hat-tricka i upokorzył gospodarzy na Camp Nou. Szkoleniowiec był mocno rozczarowany postawą swoich zawodników.

- Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie "dlaczego?". Przeanalizowaliśmy ten mecz i nie zasłużyliśmy na 0:1 po pierwszej połowie. Przeciwko Realowi Madryt nie można jednak marnować sytuacji, bo później się za to płaci. Już jednak przewróciliśmy kartkę i skupiamy się na lidze. Chcemy ją wygrać, to nasz priorytet - zaznaczył Xavi na konferencji prasowej.

Do rywalizacji z madrytczykami zespół "Blaugrany" przystąpił w nieco osłabionym składzie, aczkolwiek trener nie chciał się tym usprawiedliwiać. Xavi jest myślami przy poniedziałkowym spotkaniu z Gironą. Mecz rozpocznie się o godz. 21.

W 28. kolejce Primera Division FC Barcelona może powiększyć przewagę punktową nad drugim w tabeli Realem. - Jeszcze nie wygraliśmy tej ligi, nie możemy robić podsumowań. Musimy zagrać tak, jak np. w pierwszej połowie ostatniego El Clasico, która moim zdaniem była doskonała. Musimy się poprawić, jesteśmy na dobrej drodze - uważa Hiszpan.

Boniek nie traci wiary w awans Lecha. "Nie róbmy z niej potwora"
Media: afera wokół polskich sędziów. Zostali odsunięci

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zrehabilituje się w meczu z Gironą?