Lewandowski dostał nietypowe pytanie od sędziego. Tak zareagował

"Lahoz odbył bardzo nietypową rozmowę z Robertem Lewandowskim" - poinformował hiszpański "Sport". Dziennikarze ujawnili, o co dokładnie zapytał napastnika Barcelony sędzia w trakcie ligowego meczu z Gironą.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i Mateu Lahoz Getty Images / Gongora/NurPhoto / Na zdjęciu od lewej: Robert Lewandowski i Mateu Lahoz
To nie był dobry mecz Roberta Lewandowskiego i FC Barcelony. W poniedziałkowy wieczór Duma Katalonii tylko bezbramkowo zremisowała u siebie z Gironą FC.

Na pocieszenie gospodarzom pozostało i tak powiększenie przewagi do 13 punktów nad Realem Madryt w La Lidze, bowiem dzień wcześniej Królewscy niespodziewanie przegrali z Villarreal 2:3.

Mimo że w poniedziałek Barcelona nie stworzyła sobie wielu okazji do strzelenia gola i tak była bliska wygranej. W pierwszej połowie, po strzale Araujo, VAR analizował, czy piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Ostatecznie tak nie było i gol nie został uznany.

Przerwę na wideoweryfikację Mateu Lahoz, główny sędzia tego pojedynku, wykorzystał na... krótką rozmowę z Lewandowskim. Według dziennikarzy "Sportu" znany hiszpański arbiter zapytał Polaka, jak zaadoptował się w Barcelonie. "Wszystko w porządku?" - takie słowa padły z ust Lahoza.

Za pierwszym razem Lewandowski, w oczekiwaniu na werdykt VAR, nie usłyszał pytania. Gdy Lahoz je powtórzył, polski napastnik "potaknął głową", a sędzia "przyjacielsko poklepał go po ramieniu" - tak całą scenę opisał hiszpański "Sport".

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

W kolejnym ligowym meczu Lewandowski strzeli przynajmniej jednego gola?