Coraz więcej nerwów byłego lidera eWinner II ligi

Znicz Pruszków niezmiennie w wysokiej formie w rundzie wiosennej eWinner II ligi. Tym razem pokonał 3:1 KKS 1925 Kalisz, który nie potrafi wygrać od pięciu meczów.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
W poniedziałek do walki o ligowe punkty przystąpili kandydaci do awansu. KKS starał się podnieść po niespodziewanych porażkach. Znicz obiecująco wystartował w rundzie wiosennej i już przed przyjazdem do Wielkopolski znajdował się na wyższym miejscu w tabeli niż KKS.

Pierwszą szansę na gola miał Znicz, który w 16. minucie zagroził kaliszanom po dograniu z rzutu rożnego. Dośrodkowanie zostało przedłużone przez Mateusza Grudzińskiego do Jakuba Wójcickiego, którego uderzenie obronił Maciej Krakowiak. W 29. minucie nikt już nie uratował kaliszan, a Maciej Firlej uderzył na 1:0. Najskuteczniejszy drugoligowiec zdobył 18. gola w sezonie.

W 41. minucie odżyła nadzieja na zapunktowanie w Kaliszu, ponieważ Kamil Koczy strzelił na 1:1 po podaniu Nestora Gordillo. Radość z doprowadzenia do remisu nie potrwała długo, ponieważ jeszcze przed przerwą Dmytro Juchymowicz odzyskał prowadzenie dla Znicza mocnym uderzeniem z rzutu karnego. Do kolejnego zwrotu akcji już nie doszło, a pruszkowianie potwierdzili wyższość uderzeniem na 3:1 Krystiana Pomorskiego w 70. minucie.

KKS był w rundzie wiosennej liderem na najniższym szczeblu centralnym, ale obecnie traci pięć punktów do miejsc premiowanych bezpośrednim awansem. Czwarty Znicz odskoczył piątym kaliszanom na cztery "oczka".

KKS 1925 Kalisz - Znicz Pruszków 1:3 (1:2)
0:1 - Maciej Firlej 29'
1:1 - Kamil Koczy 41'
1:2 - Dmytro Juchymowicz (k.) 45'
1:3 - Krystian Pomorski 70'

KKS: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski (51' Jakub Głaz), Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński, Daniel Kamiński, Kamil Koczy (75' Wiktor Staszak), Bartosz Gęsior (65' Piotr Giel), Mateusz Wysokiński, Nestor Gordillo - Jakub Wilczyński (75' Bartłomiej Putno)

Znicz: Miłosz Mleczko - Dawid Barnowski (68' Mateusz Cegiełka), Dmytro Juchymowycz, Krzysztof Wingralek, Mateusz Grudziński, Paweł Moskwik (60' Tymon Proczek), Shuma Nagamatsu (82' Wiktor Nowak), Jurij Tkaczuk, Krystian Pomorski, Jakub Wójcicki (82' Kamil Niewiadomski), Maciej Firlej

Żółte kartki: Głaz (KKS) oraz Tkaczuk (Znicz)

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Znicz Pruszków awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?