Tottenham Hotspur zmiażdżony w bezpośredniej walce o Ligę Mistrzów! Czyste konto Łukasza Fabiańskiego

Aż 11 goli padło w dwóch niedzielnych meczach 32. kolejki Premier League. Newcastle United rozbiło u siebie Tottenham Hotspur 6:1, zaś West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w podstawowym składzie ograł na wyjeździe AFC Bournemouth 4:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze Newcastle United PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: piłkarze Newcastle United
Zarówno West Ham, jak i Bournemouth potrzebują punktów w walce o utrzymanie w angielskiej ekstraklasie, dlatego też za wszelką cenę chciały zwyciężyć w niedzielę.

Jednakże tego dnia gospodarze nie byli w stanie przeciwstawić się bardzo dobrze dysponowanym podopiecznym Davida Moyesa, którzy już w 5. minucie spotkania za sprawą Michaila Antonio wyszli na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą kolejne gole dla przyjezdnych strzelili Lucas Paqueta oraz Declan Rice, a wynik w 72. minucie konfrontacji po podaniu Jarroda Bowena tak zwanym uderzeniem skorpionem ustalił Pablo Fornals.

Potyczka na St James' Park w Newcastle zapowiadała się ciekawie, gdyż Sroki i Tottenham walczą o co najmniej czwarte miejsce na koniec sezonu Premier League, które zapewni udział w kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów.

Faworytami tej batalii wydawali się być londyńczycy, lecz zawodnicy prowadzeni przez Eddie'ego Howe'a nic sobie z tego nie zrobili i zaprezentowali prawdziwe show swoim kibicom, zdobywając pierwsze pięć bramek w zaledwie 19 minut! W tym czasie dublety ustrzelili Jacob Murphy i Alexander Isak, a jedno trafienie dołożył Joelinton.

W drugiej odsłoni rywalizacji honorowego gola dla Kogutów strzelił Harry Kane, zaś kropkę nad "i" w tym starciu postawił Callum Wilson.

Premier League, 32. kolejka:

AFC Bournemouth - West Ham United 0:4 (0:3)
0:1 - Michail Antonio 5'
0:2 - Lucas Paqueta 12'
0:3 - Declan Rice 43'
0:4 - Pablo Fornals 72'

*Łukasz Fabiański (West Ham United) rozegrał cały mecz.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 6:1 (5:0) 1:0 - Jacob Murphy 2' 2:0 - Joelinton 6' 3:0 - Jacob Murphy 9' 4:0 - Alexander Isak 19' 5:0 - Alexander Isak 21' 5:1 - Harry Kane 49' 6:1 - Callum Wilson 67'