Skomplikowała się sytuacja Leeds United. Zła seria trwa

Piłkarze Leeds United nie poprawili swojej sytuacji w Premier League. Drużyna przegrała trzeci mecz z rzędu, tym razem z Fulham 1:2. Po 29. kolejki Leeds może się znaleźć w strefie spadkowej.

Michał Piegza
mecz Fulham - Leeds Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: mecz Fulham - Leeds
Pięć meczów i cztery porażki. Druga część rundy rewanżowej nie jest udana dla piłkarzy Leeds United. W sobotę zespół prowadzony przez Javiera Gracię grał na wyjeździe z Fulham. Gospodarze w poprzedniej kolejce przełamali się i po serii przegranych sięgnęli po trzy punkty.

W sobotę gracze Fulham sięgnęli po kolejny komplet punktów. Na premierowego gola gospodarze czekali do 58. minuty. Bramkę zdobył Harry Wilson. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Andreas Pereira. Gracze Leeds nadzieje na punkt mieli do 79. minuty. Wówczas do własnej bramki trafił Joao Palhinha. Na więcej gości w meczu stać już nie było.

W Premier League piłkarze Leeds United nad strefą spadkową mają dwa punkty przewagi, ale mogą się w niej znaleźć, jeśli swoje potyczki wygrają Everton i Nottingham Forest.

Fulham FC - Leeds United 2:1 (0:0)
1:0 - Wilson 58'
2:0 - Pereira 72'
2:1 - Palhinha (sam.) 79'