Hit eWinner II ligi bez konkretów. Zmiany na dole tabeli

Konfrontacja na górze tabeli między Stomilem Olsztyn i Zniczem Pruszków zakończyła się bezbramkowym remisem. Skorzystała z tego wyniku Kotwica Kołobrzeg. W sobotę w eWinner II lidze zwyciężali Śląsk II Wrocław oraz Górnik Polkowice.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Pojedynek wicelidera Stomilu z trzecim Zniczem zapowiadał się na hit kolejki. Przed nim gospodarze mieli o dwa punkty więcej w tabeli niż zespół z województwa mazowieckiego. Konfrontacja nie była zbyt atrakcyjna i wypełniona celnymi strzałami. Ostrożna gra zakończyła się bezbramkowym remisem.

Kotwica Kołobrzeg nie prezentuje się imponująco w rundzie wiosennej i stara się poprawić wyniki pod wodzą trenera Macieja Bartoszka. Beniaminek rozpoczął mocnym uderzeniem mecz na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Dokładne dośrodkowanie Jakuba Szarpaka zostało podsumowane strzałem z głowy do bramki Jakuba Bojasa. Od 7. minuty Kotwica była na prowadzeniu 1:0.

W przerwie trener Garbarni wprowadził dwóch piłkarzy z ławki rezerwowych na boisko, a jego podopieczni mieli coraz lepsze szanse na doprowadzenie do remisu. W 52. minucie Adam Żak nie wykorzystał rzutu karnego, a jego uderzenie zostało zatrzymane przez Oskara Pogorzelca. Jeszcze kilkakrotnie Kotwica ratowała się szczęśliwie, zanim mogła ucieszyć się z wygranej 1:0.

Śląsk II grał o opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli z GKS-em Jastrzębie. W 23. minucie podopieczni Krzysztofa Wołczka zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Dawida Matuszewskiego. Wcześniej dużą pracę wykonał Kuba Lizakowski, który wyprzedził obrońców i po crossowym podaniu wykonał wstrzelenie piłki w pole bramkowe. Przed przerwą wrocławianie podwyższyli wynik strzałem Przemysława Bargiela z rzutu karnego.

Trener jastrzębian Grzegorz Kurdziel już po dwóch kwadransach zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian w jedenastce. Nie był to typowy manewr. GKS próbował doprowadzić do remisu po przerwie, ale skończyło się na golu kontaktowym na 1:2 Sebastiana Golaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Później dalszy pościg utrudniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Kacpra Zycha.

Po komplet punktów sięgnęła również inna drużyna z województwa dolnośląskiego. Górnik Polkowice co prawda rozpoczął mecz z Siarką Tarnobrzeg od falstartu i gola straconego w 4. minucie, ale potrafił na to odpowiedzieć. Już w pierwszej połowie Górnik odwrócił wynik, a jednego z goli strzelił doświadczony napastnik Arkadiusz Piech. Już w doliczonym czasie były piłkarz między innymi Legii Warszawa ustalił wynik na 4:1.