Juventus przebudził się. Istotna obrona Wojciecha Szczęsnego

Pierwsza wygrana Bianconerich w krajowych rozgrywkach od 1 kwietnia. Po sześciu nieudanych meczach Juventus pokonał 2:1 Lecce. Wojciech Szczęsny pomógł zespołowi przede wszystkim obroną w 79. minucie.

Dusan Vlahović Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Dusan Vlahović
Pojedynek rozpoczął się w spokojnej atmosferze, ale sielanka nie trwała długo. Kibice wcześnie zdenerwowali się na piłkarzy Juventusu. To dlatego, że w 3. minucie pozwolili na oddanie strzału do bramki Wojciecha Szczęsnego. Wideoweryfikacja potwierdziła decyzję sędziego asystenta i Lecce nie mogło cieszyć się z gola z powodu spalonego.

Bianconeri przebudzili się na zakończenie pierwszego kwadransa i kibicom przypomniał się Leandro Paredes. Argentyńczyk dostał możliwość pokazania się w jedenastce i często krytykowany piłkarz dał do zrozumienia, że nie stracił wszystkich atutów. Jego uderzenie z rzutu wolnego ominęło mur i zaskoczyło samego bramkarza. W 15. minucie Juventus zdobył prowadzenie 1:0, choć na początku spotkania niewiele to zapowiadało.

Później posypały się złe wiadomości dla Bianconerich. W 25. minucie trafienie Fabio Mirettiego zostało anulowane z powodu spalonego, a w 32. minucie Mattia De Sciglio został zniesiony na noszach. Kontuzja Włocha wyglądała poważnie, a worek z lodem został przyłożony do jego kolana. Z kolei w 37. minucie Assan Ceesay strzelił na 1:1 z rzutu karnego przyznanego za faul Danilo.

W 40. minucie Juventus ponownie znalazł się na prowadzeniu. Z gola na 2:1 cieszył się Dusan Vlahović, który przymierzył w narożnik bramki z kilkunastu metrów. Serb wykorzystał bierność obrońców Lecce po dośrodkowaniu Filipa Kosticia. Wielki kamień spadł z serc napastnika, jego kompanów oraz kibiców Bianconerich, ponieważ Dusan Vlahović powrócił do zdobywania bramek po okresie niemocy.

Tym samym pierwsza połowa, z trzema uznanymi golami i dwoma nieuznanymi, zakończyła się prowadzeniem 2:1 kandydata do Ligi Mistrzów. Juventus był skuteczny, ponieważ przekuł dwa strzały celne w dwie bramki.

Po przerwie była pierwsza obrona Wojciecha Szczęsnego i poradził sobie ze strzałem zza pola karnego. Lecce próbowało doprowadzić do remisu i w 57. minucie było również niecelne uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Beniaminek miał niewiele do stracenia i grał odważnie.

Wojciech Szczęsny znajdował się pod coraz większą presją i w 79. minucie musiał pokazać kunszt. Jego obrona uratowała prowadzenie Juventusu. Ponownie zrobiło się ciepło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a możliwość pokonania reprezentanta Polski miał osamotniony Assan Ceesay. Skończyło się jednak na strzale w bramkarza.

Arkadiusz Milik pozostał na ławce rezerwowych Juventusu.