FC Barcelona dała tlen rywalom. Zobacz tabelę La Liga

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / R. GARCIA / Real Valladolid - FC Barcelona
PAP/EPA / R. GARCIA / Real Valladolid - FC Barcelona

FC Barcelona nieoczekiwanie przegrała z Realem Valladolid (1:3). Triumfatorzy tego pojedynku złapali w ten sposób tlen, bo wciąż walczą o utrzymanie.

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] wygrała 15 z 16 ostatnich spotkań z Realem Valladolid, z kolei Real przegrał pięć ostatnich spotkań w La Liga, znajdując się w strefie spadkowej przed rozpoczęciem wtorkowej rywalizacji.

Nowi mistrzowie Hiszpanii byli zdecydowanymi faworytami spotkania, ale już w drugiej minucie Andreas Christensen wpakował piłkę do własnej bramki. A 20 minut później gospodarze wykorzystali rzut karny i było już 2:0.

FC Barcelona zdecydowanie nie grała tak, jak przystało na mistrza. W 73. minucie podopieczni Xaviego byli już na łopatkach - gdy Gonzalo Plata zdobył bramkę numer trzy dla Realu. Na otarcie łez honorowe trafienie zaliczył Robert Lewandowski, niemniej jego zespół zapisał piątą ligową porażkę w sezonie 2022/23.

Valladolid dzięki wygranej wyszedł ze strefy spadkowej, ale nie może być jeszcze pewien ligowego bytu. Do końca zostały bowiem dwie kolejki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty