To nie koniec! Świetna informacja dla Polaków

Świetny występ reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy do lat 17 sprawił, że Biało-Czerwoni zagrają na nadchodzącym mundialu. Mistrzostwa świata odbędą się już wkrótce, bowiem pod koniec tego roku!

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Daniel Mikołajewski PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: Daniel Mikołajewski
To były fantastyczne mistrzostwa Europy do lat 17 dla reprezentacji Polski i jej kibiców. Drużyna Marcina Włodarskiego bez większych problemów przeszła fazę grupową - pokonała Irlandię (5:1) oraz Węgry (5:3). Przegrała w jedynie w ostatnim meczu przeciwko Walii (0:3).

Ćwierćfinałowy bój z Serbami toczył się o podwójną stawkę - awans do półfinału, a także nadchodzące mistrzostwa świata. Biało-Czerwoni wygrali arcyciekawe starcie 3:2. Bramki zdobywali Jakub Krzyżanowski, Daniel Mikołajewski oraz Filip Rejczyk.

Reprezentacja Polski weźmie więc udział w mundialu, który jest zaplanowany na koniec bieżącego roku - od 10 listopada do 2 grudnia. Łącznie zagrają w nim 24 zespoły podzielone na sześć grup.

ZOBACZ WIDEO: Holendrzy próbują wyciągnąć Polaka z Rosji. "Wszystko rozejdzie się o pieniądze"

Początkowo organizatorem wydarzenia miało być Peru, natomiast kraj z Ameryki Południowej nie wypełnił zobowiązań dotyczących infrastruktury. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) na początku kwietnia ogłosiła decyzję, że impreza odbędzie się więc w innym kraju.

Gdzie? O tym wkrótce postanowi sama federacja. Przypomnijmy, że poprzednia edycja mistrzostw świata do lat 17 w 2021 roku została odwołana. Wszystko z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa.

Dla Biało-Czerwonych będzie to szczególny występ, bowiem pierwszy w XXI wieku. Ostatni raz reprezentacja Polski zagrała na mundialu w tej kategorii wiekowej 24 lata temu. Niestety udział zakończył się na ostatnim miejscu w fazie grupowej.

Zobacz też:
Eksperci w szoku. Zobacz komentarze po meczu Polaków z Niemcami
Genialne uderzenie reprezentanta Polski. "Co za bomba Wolskiego!" [WIDEO]

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na MŚ do lat 17?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×