Kolejne pieniądze dla Warty Poznań. Ruszy ważna inwestycja na jej obiektach

To kolejny ważny krok w rozwoju infrastruktury Warty. We wtorek klub otrzymał brakujące środki na dużą przebudowę przy Drodze Dębińskiej.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Maszty oświetleniowe stanęły na stadionie Warty WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Maszty oświetleniowe stanęły na stadionie Warty
Radni przegłosowali "Uchwałę w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania". Dzięki temu zielonym przyznano 6,248 mln zł, za które zostaną wybudowane dwa nowe boiska treningowe, a także hala szermiercza dla KS Warta.

Inwestycja została wyceniona na 14,5 mln zł, a miasto otrzymało już w marcu na ten cel 8,252 mln zł z "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej", ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Przy Drodze Dębińskiej powstanie wkrótce jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią i jedno podgrzewane - z naturalną.

To ważna decyzja, która powinna skonkretyzować modernizację obiektów przy Drodze Dębińskiej. Końca dobiegają prace projektowe i wkrótce zaprezentowana zostanie ostateczna koncepcja nowego stadionu Warty.

Zieloni walczą o powrót do Poznania, a ich obiekt ma być w pełni ekologiczny, posiadać trybuny o pojemności co najmniej 6 tys. i spełniać wszelkie wymogi licencyjne PKO Ekstraklasy, co oznaczałoby, że ziści się upragniony powrót drużyny do stolicy Wielkopolski.

Póki co podopieczni Dawida Szulczka wciąż występują w roli gospodarza w Grodzisku Wlkp. Tamtejsza infrastruktura ma być w przyszłości przeznaczona dla klubowej akademii.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

ZOBACZ WIDEO: Tego brakowało Bayernowi. Lewandowski zdradził kulisy
Czekasz na powrót Warty do Poznania?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×