Lewandowski pnie się w górę! Niewielu lepszych od niego

Robert Lewandowski błysnął formą strzelecką w meczu o punkty z Mołdawią. Kapitan Polaków jest jednym z najskuteczniejszych w historii piłkarzy w rozgrywkach międzynarodowych.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / DUMITRU DORU / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W pierwszej połowie reprezentacja Polski zdominowała reprezentację Mołdawii. Już w 12. minucie Arkadiusz Milik z niewielkiej odległości wykorzystał asystę Roberta Lewandowskiego i otworzył wynik w Kiszyniowie.

Ci sami piłkarze wypracowali bramkę na 2:0 dla reprezentacji Polski. Tym razem w roli asystenta wystąpił Milik, a Lewandowski odnalazł się na krawędzi pola karnego i oddał silny strzał. Piłka była poza zasięgiem mołdawskiego bramkarza.

W 34. minucie Lewandowski wpisał się na listę strzelców i zarazem zaliczył awans w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy na arenie międzynarodowej. Kapitan Biało-Czerwonych zameldował się na ósmym miejscu.

Lewandowski ma na koncie łącznie 79 goli strzelonych orzełkiem na piersi. Dokładnie takim samym wynikiem może pochwalić się Godfrey Chitalu z Zambii.

Napastnikowi FC Barcelony jeszcze dużo brakuje do Cristiano Ronaldo. Wydaje się, że słynny Portugalczyk jest poza zasięgiem - zdobył 122 goli i we wtorkowy wieczór zanotował 200. występ w barwach narodowych.