Bielik nie poleciał z drużyną na obóz. Problemy reprezentanta Polski

Nie tak wyobrażał sobie przygotowania do nowego sezonu Krystian Bielik. W czasie, gdy jego koledzy będą szlifować formę w Hiszpanii, on nerwowo będzie odliczał czas do inauguracji sezonu w Birmingham.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
W niedzielę 9 lipca drużyna Birmingham City wyleciała na obóz przygotowawczy do Alicante. Trener John Eustace zabrał ze sobą 26 zawodników. Wśród nich nie ma Krystiana Bielika.

Reprezentant Polski tym samym straci bardzo ważną część przygotowań do sezonu 2023/2024 na zapleczu Premier League. Jaki jest powód absencji?

Jak informuje serwis birminghammail.co.uk wszystko przez uraz, jakiego doznał w ostatnim meczu kontrolnym swojego zespołu, w którym Birmingham pokonało 1:0 Solihull Moors.

"Bielik rozegrał pierwszą połowę wygranego przez Blues 1:0 meczu z Moors, ale 25-latek wydawał się odczuwać pewien dyskomfort" - informuje serwis.

Według informacji Brytyjczyków, polski zawodnik doznał kontuzji ścięgna podkolanowego i będzie leczony "na miejscu". Dlatego nie został uwzględniony w kadrze na obóz.

"John Eustace postanowił zostawić Bielika w domu, ponieważ nie byłby w stanie wziąć udziału w żadnym treningu, ani meczu towarzyskim z FC Cartagena, który zaplanowano na piątkowy wieczór" - czytamy w birminghammail.co.uk. Na chwilę obecną nie wiadomo ile potrwa przerwa 25-latka.

Przypomnijmy, że Bielik w sezonie 2022/2023 był wypożyczony do Birmingham z Derby County. W The Championship rozegrał 35 meczów, w których zaliczył gola i asystę. Pozostawił po sobie jednak na tyle dobre wrażenie, że klub zdecydował się go wykupić.

Birmingham nowe rozgrywki zainauguruje 5 sierpnia wyjazdowym meczem ze Swansea City.

Co dalej z Piotrem Zielińskim? "Nie otrzymano oficjalnych ofert"

Czy Krystian Bielik powinien mieć stałe miejsce w reprezentacji Polski?