Ligue 1: Jeleń poprowadził Auxerre do zwycięstwa, ligowy klasyk nie odbył się

Ireneusz Jeleń przełamał się i strzelił dwa pierwsze gole w bieżących rozgrywkach, a jego Auxerre pokonało Lille OSC. Trzy punkty wywalczyli także piłkarze Tuluzy, którzy ograli RC Lens. Hitem kolejki miało był starcie Olympique Marsylia i Paris Saint Germain, ale ten pojedynek nie odbył się.

Piotr Robaczyński

Niedzielny mecz pomiędzy Olympique Marsylia i Paris Saint Germain został odwołany w związku z wykryciem trzeciego przypadku świńskiej grypy (AH1N1) w drużynie z Paryża. Grypę AH1N1 wykryto w sobotę u Ludovica Giuly'ego i Mamadou Sakho, a w niedzielę rano, podczas badania całej drużyny w hotelu w Marsylii, lekarze stwierdzili, że wirusem zarażony został także Jeremy Clement. Piłkarzy PSG oraz sztab szkoleniowy czeka teraz 72-godzinna kwarantanna, aby uniknąć kolejnych zachorowań. Nowy termin spotkania nie został jeszcze ustalony.

Emocji nie brakowało na Stade de l'Abbé-Deschamps, gdzie Auxerre podejmowało Lille OSC. Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny Rudi'ego Garcii, która objął prowadzenie w 26. minucie po golu Gervinho. Do wyrównania dziesięć minut później doprowadził Ireneusz Jeleń. Po dośrodkowaniu Valtera Birsy w polu karnym piłkę przejął Adama Coulibaly, który głową wycofał ją do reprezentanta Polski, a Jeleń szczęśliwie skierował futbolówkę do siatki. Przed przerwą jednak ponownie przewagę osiągnęli goście, którzy od 40. minuty prowadzili 2:1, Oliviera Sorina pokonał Pierre-Alain Frau.

Podopieczni Jeana Fernandeza dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu i starania te przyniosły efekt w końcowej fazie spotkania. W 78. minucie drugiego gola strzelił Jeleń, były napastnik Wisły Płock tym razem otrzymał idealne podanie od Dennisa Oliecha, dobrze przyjął piłkę i strzelił pomiędzy nogami bramkarza Lille, dzięki czemu było już 2:2. Chwilę później szalę zwycięstwa na stronę Auxerre przechylił Daniel Niculae, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony boiska i strzałem głową nie dał szans golkiperowi. Dla AJA był to już siódmy ligowy mecz z rzędu bez porażki, dzięki czemu zespół ten obecnie plasuje się na 7. pozycji w tabeli.

Dziennik L'Equipe Jelenia ocenił na "siódemkę" w skali od 1-10, wyższej noty nie otrzymał żaden zawodnik. Dariusz Dudka, który przebywał na boisku do 73. minuty, otrzymał jedynie "czwórkę".

Nie było niespodzianki w Lens, gdzie beniaminek przegrał 0:2 z Tuluzą. Na listę strzelców wpisali się Moussa Sissoko oraz André-Pierre Gignac, dla gości było to dopiero czwarte zwycięstwo w rozgrywkach. Po 10. kolejce zajmują oni 11. miejsce w tabeli, Lens natomiast wciąż znajduje się w strefie spadkowej.