Absurdalna sytuacja w pucharach. Bramkarz był w ciężkim szoku [WIDEO]

David Cassar na długo zapamięta czwartkowy mecz Ligi Konferencji Europy. Bramkarz był przekonany, że obronił strzał rywala i ruszył w kierunku kolegów. Ku jego zaskoczeniu, piłka wylądowała w siatce.

Rafał Szymański
interwencja Cassara YouTube / NI Football League / Na zdjęciu: interwencja Cassara
W eliminacjach Ligi Konferencji Europy północnoirlandzki Glentoran Belfast mierzył się z drużyną Gzira United z Malty. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2, zaś w rewanżu po 120 minutach dogrywki było 1:1.

Była to niezwykle wyrównana rywalizacja, biorąc pod uwagę fakt, że w serii rzutów karnych oba zespoły oddały po 14 strzałów. Ekipa z Belfastu szła niemal łeb w łeb z maltańskim przeciwnikiem.

W 12. serii do piłki podszedł zawodnik gospodarzy, Jay Donnelly. Napastnik zdecydował się na uderzenie w prawy dolny róg, aczkolwiek bramkarz drużyny przeciwnej wyczuł jego intencje. Później kibice obecni na stadionie przecierali oczy ze zdumienia.

David Cassar odbił piłkę na tyle niefortunnie, że nabrała ona zaskakującej rotacji. Gdy golkiper pobiegł w stronę klubowych kolegów, aby świętować zwycięstwo, jeszcze nie zdawał sobie sprawy z tego, co się święci.

Golkiper był kompletnie zdezorientowany, kiedy piłka "zawróciła", a następnie zatrzepotała w siatce. Po chwili namysłu arbiter uznał gola.

Cassar mógł mówić o szczęściu, bowiem jego Gzira wyeliminowała Glentoran. W 14. serii "jedenastek" nie popisał się Leon Boyd.

Interwencja Cassara (od 4:57):

Media: Szokujące podejrzenia. Mecze w europejskich pucharach mogły być ustawione!