Mocny debiut Sebastiana Szymańskiego w Fenerbahce

Fenerbahce Stambuł efektownie rozpoczęło występ w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Sebastian Szymański cieszył się nie tylko z pokonania 5:0 Zimbru Kiszyniów, ale również z pierwszego gola dla klubu znad Bosforu.

Sebastian Szymański cieszy się z gola w meczu z Zimbru Kiszyniów PAP/EPA / Sedat Suna / Sebastian Szymański cieszy się z gola w meczu z Zimbru Kiszyniów
Sebastian Szymański strzelił gola zespołowi z Mołdawii w 63. minucie. Reprezentant Polski ruszył dynamicznie do podania Edina Dzeko, a rozpędzony nie tylko wyprzedził sunącego wślizgiem obrońcę, ale również bramkarza. Po wymanewrowaniu obu przeciwników Szymański przymierzył do odsłoniętej siatki z ostrego kąta.

Fenerbahce praktycznie zapewniło sobie awans w pierwszym meczu. Było faworytem i po niespełna kwadransie prowadziło dwoma golami. Ferdi Kadiouglu oddał perfekcyjne uderzenie z okolicy narożnika pola karnego za kołnierz bramkarza, a Ryan Kent zakończył akcję zespołową. Asystował po raz pierwszy, ale nie ostatni w meczu Edin Dzeko.

Bośniak dorzucił do indywidualnych statystyk także gola. Zadanie nie było szczególnie trudne, ponieważ wystarczyło wepchnąć piłkę z bliska do siatki po podaniu Merta Hakana Yandasa. Już w 88. minucie Joshua King ustalił wynik i raz jeszcze przypomniał bramkarzowi Zimbru Kiszyniów o konieczności pilnowania ustawienia na linii.

W innych środowych meczach eliminacji Ligi Konferencji Europy zwyciężali piłkarze FK Struga, Sabahu Baku, FC Midtjylland, FCSB oraz Niemana Grodno.