Pewna egzekucja. Stępiński wysłał ostrzeżenie Rakowowi [WIDEO]

Mariusz Stępiński dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa 6:2 Arisu Limassol z BATE Borysów. Cypryjski zespół to potencjalny rywal Rakowa Częstochowa w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Rafał Szymański
gol Stępińskiego YouTube / Cytavision Sports / Na zdjęciu: gol Stępińskiego
Po niezwykle emocjonującym spotkaniu przy Limanowskiego, Raków Częstochowa wygrał 3:2 z Karabachem Agdam. Podopieczni Dawida Szwargi przybliżyli się tym sposobem do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Tego samego dnia odbyło się pierwsze starcie Arisu Limassol z BATE Borysów. Warto przypomnieć, że w kolejnej fazie rozgrywek zwycięzca tego dwumeczu może zmierzyć się z mistrzami Polski.

Cypryjczycy chcieli jak najszybciej zapewnić sobie przepustkę do następnej rundy. Autorami bramek byli Yannick Gomis (dublet), Leo Bengtsson, Sidi Bane (gol samobójczy) i Jaden Montnor. Białorusini odpowiedzieli natomiast trafieniami Artioma Koncewoja oraz Rusłana Chadarkiewicza.

W doliczonym czasie gry do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Mariusz Stępiński, który po stronie gospodarzy pojawił się na murawie w drugiej połowie. Snajper pewnym strzałem w lewy dolny róg skierował piłkę do siatki, zaś bramkarz rywali rzucił się w przeciwną stronę.

Aris rozbił białoruskie BATE aż 6:2. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał inny Polak, Karol Struski.

Gol Mariusza Stępińskiego (od 9:24):