Oprawa, która chwyta za serce. A potem hymn. Fani Legii pokazali klasę

Na mecz Legia Warszawa - Ordabasy Szymkent fani stołecznej drużyny przygotowali specjalną oprawę, nawiązującą do rocznicy Powstania Warszawskiego. Kibice nie zawiedli także podczas hymnu narodowego.

Jakub Fordon
oprawa kibiców Legii Warszawa PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: oprawa kibiców Legii Warszawa
Eliminacji Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa rozpoczęła tak jak pozostałe polskie kluby, czyli od drugiej rundy. Jej pierwszym rywalem był kazachski Ordabasy Szymkent. Pierwsze spotkanie odbyło się na terenie rywala drużyny ze stolicy.

Mimo że gospodarze prowadzili w nim 2:0 po 48. minutach, nie mogli być zadowoleni z końcowego rezultatu. Legia była w stanie odrobić stratę, by ostatecznie zremisować 2:2.

Tydzień po meczu w Szymkencie zaplanowano rewanż w Warszawie. I przygotowali się na niego nie tylko piłkarze, ale także miejscowi fani. Ci przygotowali specjalną oprawę nawiązującą do rocznicy Powstania Warszawskiego, która miała miejsce dwa dni temu (1 sierpień).

Na niej ukazał się obraz nowoczesnej stolicy Polski na tle powstańców. Całość podpisano jako "Sen o Warszawie", cytując przy tym utwór Czesława Niemena, który jest hymnem Legii.

Hymn klubu został również odśpiewany przez stołecznych kibiców. Następnie, po minucie ciszy i tuż przed pierwszym gwizdkiem, wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".

"Miasto, które przeżyło własną śmierć" - czytamy w poście na oficjalnym profilu Legii w mediach społecznościowych, umieszczono w nim właśnie oprawę kibiców.

Za nami pierwsza połowa spotkania Legia - Ordabasy. Jak na razie wszystko układa się po myśli gospodarzy, którzy prowadzą 2:0 i są o krok od trzeciej rundy el. Ligi Konferencji Europy.