Strzał z kilkudziesięciu metrów. Co zrobił bramkarz Manchesteru United? [WIDEO]

Florian Sotoca upokorzył Andre Onanę. Nowy bramkarz wpuścił kuriozalnego gola, a mimo to Manchester United pokonał RC Lens 3:1.

Rafał Szymański
strzał Sotocy YouTube / RC Lens / Na zdjęciu: strzał Sotocy
Drużyna Przemysława Frankowskiego i Łukasza Poręby szykuje się do zmagań w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W sobotę formę zawodników RC Lens przetestował utytułowany Manchester United.

Niespodziewanie to francuski zespół miał jednobramkową przewagę po pierwszej odsłonie. W 23. minucie spotkania Florian Sotoca dostrzegł, że Andre Onana jest wysunięty z bramki. Napastnik znajdował się w kole środkowym i mimo to zdecydował się na uderzenie z kilkudziesięciu metrów. Piłka wpadła za kołnierz następcy Davida de Gei.

Onana przyznał się do błędu w rozmowie z "MUTV". - Jestem dużym facetem, dlatego biorę na siebie całą krytykę i presję - stwierdził bramkarz pozyskany w letnim okienku transferowym z Interu Mediolan za ponad 50 milionów euro.

Podrażnieni Anglicy przeszli do konkretów tuż po kwadransie przerwy. W 11-minutowym odstępnie zwycięstwo 3:1 Manchesterowi United zapewnili kolejno Marcus Rashford, Antony oraz Casemiro. Należy odnotować, że w koszulce RC Lens 85 minut rozegrał Frankowski.

Manchester United - RC Lens 3:1 (0:1)
0:1 - Florian Sotoca 23'
1:1 - Marcus Rashford 48'
2:1 - Antony 53'
3:1 - Casemiro 59'

Błąd Andre Onany (od 0:55):

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Onana będzie godnym następcą de Gei w Manchesterze United?