To było wielkie pożegnanie? Show Harry'ego Kane'a [WIDEO]

Nie milkną plotki na temat przyszłości Harry'ego Kane'a. Tymczasem gwiazda Tottenhamu Hotspur cztery razy wpisała się na listę strzelców w wygranym 5:1 spotkaniu z Szachtarem Donieck.

Rafał Szymański
czwarty gol Kane'a Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: czwarty gol Kane'a
Bayern Monachium próbuje wypracować porozumienie w sprawie transferu Harry'ego Kane'a. Na Allianz Arena reprezentant Anglii byłby naturalnym następcą Roberta Lewandowskiego. Kością niezgody jest jednak wysokość kwoty odstępnego - Tottenham Hotspur z Danielem Levym na czele nie daje za wygraną.

Pewną niespodzianką był fakt, że napastnik wystąpił od pierwszej minuty w meczu kontrolnym z Szachtarem Donieck. W 38. minucie Kane zamienił rzut karny na bramkę. Ukraińcy doprowadzili do wyrównania tuż przed przerwą, gdy Kevin Kelsy trafił do siatki.

W drugiej połowie Kane pokazał swoją wartość. 30-latek skompletował hat-tricka w ciągu pół godziny. Po 80 minutach gry zastąpił go na boisku Dane Scarlett, który potem ustalił rezultat na 5:1 dla londyńczyków.

Nie wiadomo, czy w nadchodzącym sezonie Kane będzie do dyspozycji Ange Postecoglou. Nowy menadżer "Kogutów" poruszył palącą kwestię.

- Nie jestem w Bayernie. Oni mogą robić, co chcą. Nie ma wątpliwości, że Kane jest piłkarzem światowej klasy. Kolejny raz pomógł zespołowi - mówił Postecoglou na konferencji prasowej.

Tottenham Hotspur - Szachtar Donieck 5:1 (1:1)
1:0 - Harry Kane (k.) 38'
1:1 - Kevin Kelsy 45'
2:1 - Harry Kane 50'
3:1 - Harry Kane 55'
4:1 - Harry Kane 79'
5:1 - Dane Scarlett 90+4'

Przez dwa i pół roku pracował w kopalni. "Organizm był w szoku"