Okropieństwo. Po kontuzji syna trenera Atletico Madryt przerwano sparing (WIDEO)

Syn trenera Atletico Madryt Giuliano Simeone doznał okropnej kontuzji w końcówce sparingu Burgos CF - Deportivo Alaves. Po faulu na Argentyńczyku towarzyski mecz został przerwany, a 20-latek w karetce został przetransportowany do szpitala.

Jakub Fordon
ostry wślizg Jose Matosa, po którym Giuliano Simeon złamał nogę w kostce YouTube / Deportivo Alaves / Na zdjęciu: ostry wślizg Jose Matosa, po którym Giuliano Simeon złamał nogę w kostce
Wiele piłkarskich klubów rozpoczęło już zmagania ligowe. Jednak sporo drużyn wciąż przygotowuje się do kolejnego sezonu. Z tego powodu w niedzielę, 6 sierpnia doszło do sparingu pomiędzy zespołami z Primera Division i Segunda Division.

Spotkanie Burgos CF - Deportivo Alaves (2:1) toczyło się w dobrej atmosferze, ale do czasu. W 86. minucie Giuliano Simeone został ostro potraktowany przez Jose Matosa. Wślizg zawodnika gospodarzy okazał się na tyle fatalny, że syn trenera Atletico Madryt doznał poważnej kontuzji.

20-latek, który trafił na wypożyczenie do Deportivo Alaves poważnie złamał nogę w kostce. Po tym incydencie mecz został przerwany, by na boisku pojawiła się karetka, do której na noszach przetransportowany został Simeone.

Z uwagi na kontuzję syna Diego Simeone spotkanie zostało przedwcześnie zakończone. Po tej decyzji sprawca kontuzji zszedł do szatni z płaczem. Jego nieudana interwencja sprawiła, że Argentyńczyka czeka długa przerwa od futbolu.

20-letni napastnik kilka minut wcześniej wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu jego zespół przegrywał tylko 1:2. Ostatecznie mecz ten zakończył się takim wynikiem.

W poprzednim sezonie Simeone przebywał na wypożyczeniu w Realu Saragossa, grającym na zapleczu La Ligi. W klubie tym rozegrał 37 spotkań i zdobył w nich 9 bramek, a ponadto zanotował 3 asysty. Teraz trafił do zespołu, który rywalizuje w Primera Division i tam ma udowodnić swoją wartość.