Mamy kolejne drużyny w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Została jedna niewiadoma

Kolejne sześć drużyn zapewniło sobie prawo gry w I rundzie Fortuna Pucharu Polski. Po środowych meczach awans wywalczyły m.in. Garbarnia Kraków, Pogoń Siedlce i Motor Lublin.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarzy Pogoni Siedlce Twitter / Pogoń Siedlce / Na zdjęciu: radość piłkarzy Pogoni Siedlce
Wcześniej awans do grona 60 drużyn, które rywalizować będą dalej o krajowe trofeum awansowały Kotwica Kołobrzeg po pokonaniu rezerw Zagłębia Lubin, a także półfinalista poprzedniej edycji KKS Kalisz oraz Znicz Pruszków.

W pierwszych środowych spotkaniach awans wywalczyły Pogoń Siedlce i Garbarnia Kraków. Ci pierwsi pokonali u siebie Olimpię Elbląg 2:1, drudzy zaś w takim samym stosunku wygrali z Sandecją Nowy Sącz.

Formalnie piłkarze ze stolicy Małopolski byli gośćmi tego spotkania, ale rozgrywane było ono na ich obiekcie przy ul. Rydlówka. Brązowi od 54. minuty i czerwonej kartki dla Bartosza Żurka grali w osłabieniu, ale zdobyli bramkę w siódmej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Od dogrywki ustrzegł ich Mateusz Grzybowski.

Rozczarowanie z pewnością miało miejsce w stolicy Warmii, gdzie Stomil Olsztyn przegrał z Radunią Stężyca 1:2. Z kolei w Puławach miejscowa Wisła po bramkach Karola Noiszewskiego i Roberta Janickiego wyeliminowała Hutnika Kraków.

W wieczornych meczach triumfowali gospodarze. Spadkowicz z Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice pokonała drugi zespół Śląska Wrocław 2:0 dzięki trafieniom Tomasza Mikołajczaka i Antoniego Prałata. Goście końćzyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Kuby Lizakowskiego.

Z kolei w Lublinie skromne, jednobramkowe zwycięstwo nad Lechem II Poznań odnieśli piłkarze Motoru. Gola na wagę awansu beniaminka Fortuna I Ligi zdobył w 77. minucie Michał Król.

W rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski pozostała już tylko jedna niewiadoma. W czwartek o 20:00 Polonia Warszawa zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg. Dzień później o 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par I rundy.