Efektowny awans Parmy. Gol Adriana Benedyczaka

Adrian Benedyczak potrzebował zaledwie ośmiu minut na strzelenie gola w edycji Pucharu Włoch. Polak pomógł nim Parmie w pokonaniu 3:0 Bari.

Adrian Benedyczak w barwach Parmy YouTube / YouTube / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak w barwach Parmy
Adrian Benedyczak znalazł się w podstawowym składzie trenera Fabio Pecchii. Napastnik Parmy wcześnie przydał się drużynie, a zdobyta przez niego bramka pozwoliła gościom kontrolować wydarzenia na boisku.

W 8. minucie Adrian Benedyczak opanował piłkę, która poleciała do niego po stałym fragmencie gry z lewego skrzydła. Nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i pokonał płaskim uderzeniem z linii pola karnego Pierluigiego Frattaliego. Polak otworzył wynik spotkania, które zakończyło się wynikiem 3:0 dla Parmy.

Przed przerwą drugiego gola dla byłego triumfatora Pucharu UEFA strzelił nastolatek Ange-Yoan Bonny, a za ustalenie wyniku na 3:0 był odpowiedzialny Dennis Man. Krótko po tym trafieniu Rumuna była podwójna zmiana w Parmie, a jednym z zawodników, którzy opuścili boisko, był Adrian Benedyczak. Zmiennikiem Polaka był Tjas Begić.

Po nieudanej próbie awansu Parmy do włoskiej elity, Adrian Benedyczak był łączony z transferem do mocniejszego klubu. Nazwisko byłego zawodnika Pogoni Szczecin pojawiało się w kontekście przenosin do zespołów z Premier League oraz Serie A. Na razie Benedyczak pozostaje w Parmie i w pierwszym meczu po okresie przygotowań do sezonu przypomniał o sobie golem.

FC Bari - Parma Calcio 1913 0:3 (0:2)
0:1 - Adrian Benedyczak 8'
0:2 - Ange-Yoan Bonny 34'
0:3 - Dennis Man 76'

Czy Adrian Benedyczak rozegra minimum jeden mecz w reprezentacji Polski?