KKS Kalisz rozpędza się w II lidze. Maciej Bartoszek na trybunach

Trzecie zwycięstwo z rzędu zespołu z Wielkopolski. Tym razem pokonał 2:0 Pogoń Siedlce. Do podziału punktów doszło w Chojnicach, a trener Maciej Bartoszek już w pierwszej połowie został wyrzucony z ławki Kotwicy Kołobrzeg.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS 1925 Kalisz ma za sobą dwa zwycięstwa ligowe i jedno w Fortuna Pucharze Polski. Powoli rozpędza się pod wodzą trenera Pawła Ozgi. KKS zdobył bramki na miarę pokonania 2:0 Pogoni Siedlce po przerwie. Hubert Sobol otworzył wynik, a ustalił go Nestor Gordillo uderzeniem z rzutu karnego w doliczonym czasie. Pogoń tym razem nie zdziałała dużo na połowie rywala.

Do nerwowego starcia doszło w Chojnicach. Doszło w nim do podziału punktów Chojniczanki i Kotwicy Kołobrzeg. Gospodarze zdobyli prowadzenie w pierwszej połowie strzałem Damiana Nowackiego. Następnie rozpoczęła się ostra walka wypełniona faulami.

Jedno z przewinień zostało wycenione przez sędziego Macieja Pelkę na rzut karny dla Kotwicy. Strzał z jedenastki na 1:1 oddał Michał Cywiński. Ciśnienia nie wytrzymał Maciej Bartoszek, który zobaczył czerwoną kartkę już w pierwszej połowie. Z boiska wyleciał z kolei przedwcześnie Andrias Edmundsson z Chojniczanki, który popełnił brutalny faul.

Dobrze spisuje się Zagłębie II Lubin, które w poprzednim sezonie z trudem utrzymało się na szczeblu centralnym. Miedziowi wygrali 2:1 z Sandecją Nowy Sącz dzięki strzałom zawodników znanych z ekstraklasy Tornike Gaprindaszwiliego oraz Jarosława Jacha. Sandecja tylko złapała kontakt dzięki uderzeniu Tomasza Nawotki i ponownie nie zwyciężyła. Na razie nie pomogło jej rozstanie z trenerem Tomaszem Kafarskim.

4. kolejka II ligi:

Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:0)
0:1 - Hubert Sobol 58'
0:2 - Nestor Gordillo (k.) 90'

Chojniczanka - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (1:0)
1:0 - Damian Nowacki 7'
1:1 - Michał Cywiński (k.) 66'

Zagłębie II Lubin - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (2:0)
1:0 - Tornike Gaprindaszwili 20'
2:0 - Jarosław Jach 24'
2:1 - Tomasz Nawotka 69'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?