Kosta Runjaić: To wszystko złożyło się na to, że nie wygraliśmy

Legia Warszawa tylko z punktem wróciła z Krakowa, gdzie 1:1 zremisowała z Puszczą Niepołomice. Trenerzy obu zespołów skomentowali mecz.

Michał Piegza
Kosta Runjaić PAP / Art Service / Na zdjęciu: Kosta Runjaić
To duża niespodzianka. Piłkarzom Legii Warszawa nie udało się pokonać w Krakowie Puszczy Niepołomice. Beniaminek w meczu prowadził, Wojskowi wyrównali kilka minut później.

Opiekun wicemistrzów Polski Kosta Runjaić nie ukrywał rozczarowania po spotkaniu. - Punkt zdobyty na wyjeździe, to nie brzmi źle, ale nie jestem zadowolony. Chcieliśmy wygrać ten mecz. Wiedzieliśmy, że rywal liczy na stałe fragmenty gry. Popełniliśmy błąd, daliśmy rywalom nadzieję i zachęciliśmy do dalszych ataków - stwierdził szkoleniowiec klubu z Warszawy.

- Nie był to łatwy mecz, brakowało nam dynamiki, pojawiały się błędy w ustawieniu, nie każdy zawodnik grał na miarę swoich możliwości. To wszystko złożyło się na to, że nie wygraliśmy - dodał. - Pod koniec meczu szukaliśmy gola, wykreowaliśmy sobie sporo okazji. Rywale mieli jedną szansę. Teraz koncentrujemy się już na meczu w Wiedniu - podsumował na pomeczowej konferencji Kosta Runjaić.

Dużo bardziej zadowolony z punktu urwanego faworytowi był trener Puszczy Tomasz Tułacz. - Punkt kosztował nas sporo wysiłku, wiemy z kim graliśmy. U siebie zawsze będziemy dążyli do wygranej. Pogratulowałem drużynie za grę szczególnie w 2. połowie. Przez pierwszy kwadrans graliśmy zbytnio przestraszeni. Ten punkt to dla nas zdobycz, na tej pozytywnej fali będziemy się przygotowywali na wyjazd do Lubina - stwierdził szkoleniowiec beniaminka PKO Ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice utrzyma się w PKO Ekstraklasie?