Premierowy gol Polaka w lidze węgierskiej [WIDEO]

Wojciech Golla strzelił swojego pierwszego gola dla Puskas Akademia. Polski piłkarz trafił do siatki po raz pierwszy w rozgrywkach Nemzeti Bajnoksag.

Kuba Cimoszko
Wojciech Golla w akcji YouTube / M4 Sport / Wojciech Golla w akcji
Puskas Akademia pokonał 2:1 (2:0) Ferencvarosi TC w wyjazdowym meczu 3. kolejki ligi węgierskiej. Duża w tym zasługa naszego rodaka Wojciecha Golli.

31-latek rozegrał nie tylko bardzo dobre spotkanie w obronie drużyny z Felcsut, ale przede wszystkim strzelił ważnego gola. To on w 12. minucie otworzył wynik.

Golla zdobył bramkę po rzucie wolnym wykonywanym przez Jonathana Leviego z lewej strony boiska. Po jego kilkudziesięciometrowym dośrodkowaniu wbiegł na piąty metr i dostawił nogę w idealnym momencie. Bramkarz był bez szans na reakcję.

Golla przeciwko Ferencvarosi rozegrał pełne 90 minut, a oprócz zdobytej bramki zapisał się w statystykach także żółtą kartką. To było jego pierwsze trafienie w 14 występie odkąd podpisał kontrakt w Puskas Akademia.

Drużyna Polaka w poprzednim sezonie zajęła rozczarowujące 4. miejsce w rozgrywkach Nemzeti Bajnoksag i nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów. Obecnie ma 7 punktów po trzech meczach.