Motor Lublin zatrzymany w derbach. Bolesna porażka

Motor Lublin przegrał 0:1 w reaktywowanych derbach z Górnikiem Łęczna. W pozostałych, sobotnich meczach w Fortuna I lidze zwyciężały zespoły z Mazowsza - Wisła Płock oraz Polonia Warszawa.

Goncalo Feio YouTube / Motor Lublin / Na zdjęciu: Goncalo Feio
Motor Lublin i Górnik Łęczna rozegrali mecz o punkty po raz pierwszy od 2010 roku. Regionalni rywale przystąpili do niego ze statusem niepokonanych od początku sezonu. Motor miał za sobą trzy wygrane i remis, a Górnik zwycięstwo oraz trzy remisy. Po derbach już tylko klub z Łęcznej nie poznał smaku porażki. O zwycięstwie 1:0 Górnika zdecydował strzał Egzona Kryeziu w końcówce meczu.

Na początek sobotniego grania w Fortuna I lidze zmierzyli się Wisła Płock z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Oba zespoły nie rozpoczęły sezonu w wymarzony sposób. Bruk-Bet ruszył żwawo do ataku i zdobył prowadzenie 1:0 w pierwszej połowie. Uderzenie z bliska do siatki oddał Jakub Branecki. Nafciarze mieli jeszcze 45 minut na ratowanie wyniku, a ich bohaterem został obrońca Marcin Biernat. Właśnie on swoim strzałami odwrócił rezultat na 2:1. Inny doświadczony piłkarz Krzysztof Janus ustalił wynik na 3:1 dla Wisły.

Piotr Plewnia nie będzie dobrze wspominać debiutu w roli trenera Chrobrego Głogów. Pierwsze działania nowego szkoleniowca nie pomogły zespołowi, który ponownie przegrał i stracił kolejny worek goli. Tym razem Chrobry został pokonany 0:3 przez Polonię Warszawa, która przywiozła już sześć punktów ze swoich wyjazdów po awansie na zaplecze PKO Ekstraklasy.