Duńczycy wściekli. Jest reakcja UEFA po meczu w Sosnowcu

Trener FC Kopenhaga nie mógł uwierzyć w brak reakcji sędziego na burzę, jaka panowała w momencie rozpoczęcia meczu z Rakowem Częstochowa w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Co na te wszystkie oskarżenia UEFA?

Krzysztof Kaczmarczyk
Piłkarze w meczu Raków - FC Kopenhaga WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piłkarze w meczu Raków - FC Kopenhaga
Wtorkowy mecz Raków Częstochowa - FC Kopenhaga rozpoczynał się w fatalnych warunkach. Nad Sosnowcem hulała burza i potężna ulewa.

- Bardzo mnie denerwowało to, że mecz rozpoczął się przy burzy - powiedział trener duńskiej ekipy Jacob Neestrup, cytowany przez avisendanmark.dk.

Brak reakcji ze strony sędziów i przedstawicieli UEFA nazwał brakiem odpowiedzialności. Jego zdaniem spotkanie powinno zostać opóźnione o 10-15 minut.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Duńczycy mówią o skandalu. "Nie mieli o niczym pojęcia"

Nie tylko trener ekipy z Kopenhagi grzmiał. Brak reakcji ze strony UEFA skrytykował też dyrektor związku zawodników Michael Sahl Hansen, a zdumiony był Jonathan Richter, którego w 2009 roku podczas meczu... poraził piorun.

Wywołana do tablicy UEFA nie pozostawiła tych komentarzy bez odzewu. "Zgodnie z art. 26 ust. 2 regulaminu Ligi Mistrzów UEFA decyzja o rozpoczęciu meczu należy do sędziego" - taką odpowiedź otrzymał duński "Ekstra Bladet", który zbadał temat.

Decyzję w sprawie ewentualnego przerwania czy opóźnienia rozpoczęcia spotkania może podjąć tylko i wyłącznie arbiter główny spotkania.

W odpowiedzi dodano jednak, że taką decyzję sędzia może podjąć w porozumieniu z obecnym na meczu delegatem UEFA, a jeżeli jest to możliwe, to nawet z administracją europejskiej UEFA.

Przypomnijmy, że finalnie mecz zakończył się zwycięstwem FC Kopenhagi 1:0 i to Duńczycy są o krok od fazy grupowej Ligi Mistrzów. Rewanż w środę 30 sierpnia.

Czy mecz w Sosnowcu powinien zostać opóźniony?