Nie było czego zbierać! Piorunujące minuty RB Lipsk

Po porażce w 1. kolejce z Bayerem 04, piłkarze RB Lipsk zrehabilitowali się. Wprawdzie do przerwy, w potyczce VfB Stuttgart, 1:0 prowadzili goście, ale po zmianie stron gospodarze zdobyli pięć bramek.

Michał Piegza
piłkarze RB Lipsk Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
W premierowej serii Bundesligi piłkarze RB Lipsk niespodziewanie bez punktów wrócili z Leverkusen (2:3). Z kolei gracze VfB Stuttgart rozgromili VfL Bochum 5:0.

Do przerwy potyczki w Lipsku zapachniało niespodzianką. W 35. minucie gracze VfB wyszli na prowadzenie. Miejscowi nie byli w stanie odpowiedzieć.

Wszystko zmieniło się w 2. połowie. Gracze z Lipska potrzebowali sześciu minut, aby doprowadzić do remisu. Chwilę później piłkarze RB zdobyli drugą bramkę, którą jednak anulował arbiter.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Najpierw w 63. minucie Dani Olmo, a trzy minuty później Lois Openda zdobyli kolejne dwie bramki dla gospodarzy. To nie był koniec. Bezradnych gości dobili Kevin Kampl i Xavi Simons.

RB Lipsk - VfB Stuttgart 5:1 (0:1)
0:1 - Guirassy 35'
1:1 - Henrichs 51'
2:1 - Olmo 63'
3:1 - Openda 66'
4:1 - Kampl 74'
5:1 - Simons 76'