Wpadka AS Romy. Jose Mourinho ma o czym myśleć

AS Roma ma tylko punkt po dwóch meczach w Serie A. Zespół Jose Mourinho poniósł porażkę 1:2 z Hellasem Werona. Podobnych problemów nie ma AC Milan, który zdemolował 4:1 Torino FC.

Mecz Serie A: Hellas Werona - AS Roma PAP/EPA / Emanuele Pennacchio / Mecz Serie A: Hellas Werona - AS Roma
Hellas przystąpił do meczu z rzymianami bez kompleksów, choć kończył poprzedni sezon barażem o utrzymanie, a AS Roma finałem Ligi Europy. Hellas strzelił gola na 1:0 w 4. minucie, a prowadzenie zawdzięczał Ondrejowi Dudzie. Były pomocnik Legii Warszawa wykonał dobitkę po złej interwencji Ruiego Patricio. Bramka na 2:0 padła z kolei po strzale Cyrila Ngonge w czasie doliczonym do pierwszej połowy.

Po przerwie obrona, tworzona między innymi przez Pawła Dawidowicza, stanęła przed trudnym zadaniem powstrzymania rozdrażnionych rzymian. W 56. minucie Houssem Aouar zdobył gola na 1:2, czym podniósł temperaturę rywalizacji w końcówce. AS Roma miała jeszcze teoretycznie dużo czasu na doprowadzenie do remisu, ale nie odrobiła strat nawet w rywalizacji jedenastu na dziesięciu. Nicola Zalewski był na boisku do 51. minuty, w której Jose Mourinho wymienił go na Ricka Karsdorpa.

AC Milan rozpoczął sezon obiecująco, a przeprowadzone latem wzmocnienia ofensywy przynoszą efekt. Rossoneri zmierzyli się w pierwszym w sezonie meczu przed własną publicznością z Torino FC, a najbardziej intensywnym fragmentem meczu była końcówka pierwszej części. W niej podopieczni Stefano Piolego zdobyli przewagę 3:1.

W 65. minucie Milan rozwiał wątpliwości, co do zwycięzcy meczu. Olivier Giroud po raz drugi wykonał skutecznie rzut karny, a jego trzecie trafienie w drugim spotkaniu sezonu doprowadziło do wyniku 4:1. Na boisku był już w tym czasie Karol Linetty, którego trener Ivan Jurić wprowadził w przerwie zamiast Ivana Ilicia. Linetty, tak samo jak Dawidowicz, zobaczył w sobotni wieczór żółtą kartkę.