Lider II ligi nie hamuje. Gorąco w derbach

Wygrana 2:1 z Olimpią Elbląg pozwoliła Zagłębiu II Lubin umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli najniższego szczebla centralnego. Dużo działo się w Jastrzębiu-Zdroju, a Sandecja Nowy Sącz poniosła kolejną porażkę.

Mecz Fortuna Pucharu Polski: Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie II Lubin WP SportoweFakty / Sebastian Szczytkowski / Mecz Fortuna Pucharu Polski: Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie II Lubin
Bilans niepokonanego Zagłębia II Lubin to cztery zwycięstwa oraz dwa remisy. Rewelacyjni Miedziowi umocnili się na pozycji lidera dzięki wygranej 2:1 z Olimpią Elbląg. Pierwsza połowa była na remis, a Olimpia żwawo odpowiedziała na gola Wojciecha Szafranka. Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło dopiero w 85. minucie. Na bramkę Dawida Gruszeckiego goście już nie ripostowali.

GKS Jastrzębie gościł Polonię Bytom w meczu drugoligowców z województwa śląskiego. Widowisko było przednie, ponieważ padło w nim sześć goli, były dwie czerwone kartki i doszło do zwrotów akcji. Polonia prowadziła 1:0, a także 2:1, mimo to ostatecznie nawet nie zapunktowała. GKS przyspieszył w ostatniej fazie spotkania i odwrócił wynik na 4:2. Zaliczkę zawdzięczał dwóm strzałom Szymona Gołucha.

Sandecja Nowy Sącz nie radzi sobie również na drugoligowych boiskach. Nie zwyciężyła już w szóstym meczu, niewiele pomogło jej rozstanie z trenerem Tomaszem Kafarskim. Sandecja poniosła porażkę 0:3 z Pogonią Siedlce. Zespoły były w kontakcie do 84. minuty, ale piłkarze z Mazowsza nie dali odebrać sobie prowadzenia, a w końcówce wypunktowali czerwoną latarnię ligi.

6. kolejka II ligi:

Zagłębie II Lubin - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
1:0 - Wojciech Szafranek 30'
1:1 - Dominik Kozera 37'
2:1 - Dawid Gruszecki 85'

GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 4:2 (1:1)
0:1 - Tomasz Gajda 12'
1:1 - Joao Guilherme 44'
1:2 - Dawid Wolny (k.) 63'
2:2 - Szymon Kiebzak 71'
3:2 - Szymon Gołuch 79'
4:2 - Szymon Gołuch 86'

Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
1:0 - Przemysław Misiak 41'
2:0 - Cezary Demianiuk (k.) 84'
3:0 - Krystian Miś 90'

Stal Stalowa Wola - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Karlikowski 59'

Wisła Puławy - Hutnik Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Dominik Zawadzki 65'

Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
0:1 - Damian Vu Thanh 9'
1:1 - Tomasz Mikołajczak 57'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębie II Lubin będzie rewelacją całego sezonu w II lidze?