Zespół Jana Bednarka upokorzony. Strzelali jak do kaczek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matt Watson/Southampton FC / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z prawej) załamany po jednej ze straconych bramek

Jan Bednarek rozegrał pełne spotkanie, ale jego Southampton został kompletnie rozbity na wyjeździe z Sunderlandem. "Święci" przegrali aż 0:5, choć Polak nie był bezpośrednio zamieszany w utratę żadnej z bramek.

Southampton dobrze zaczął sezon w Championship. Po czterech kolejkach miał 10 punktów i wydawało się, że drużyna jest na dobrej drodze do szybkiego powrotu do Premier League.

Jednak w sobotnie popołudnie przytrafił się ekipie "Świętych" zimny prysznic. Przegrali z Sunderlandem aż 0:5, choć rywal przed tym weekendem był zdecydowanie niżej w tabeli.

Można mieć założenia taktyczne, jakiś plan na mecz, ale jeśli traci się pierwszego gola już w 53. sekundzie, to później trudno o sukces.

Jedna wrzutka, dwa strzały z dystansu i do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Jan Bednarek raczej nie zawinił przy żadnej z bramek, choć był blisko Bradleya Dacka na początku drugiej połowy, gdy ten z bliska trafiał do siatki. Tam jednak większą odpowiedzialność ponosi kolega z drużyny, który w ogóle nie interweniował.

Deklasacja. Nokaut. Różnica klas. A w doliczonym czasie Sunderland po kolejnej wrzutce wcisnął jeszcze piątego gola.

W równolegle rozgrywanym meczu Birmingham City zremisowało u siebie z Millwall 1:1. Pełne spotkanie w miejscowej drużynie rozegrał Krystian Bielik, z kolei w ekipie Millwall 90 minut na ławce rezerwowych spędził Bartosz Białkowski.

Sunderland AFC - Southampton FC 5:0 (3:0) 1:0 Jack Clarke 1' 2:0 Pierre Ekwah 7' 3:0 Pierre Ekwah 45' 4:0 Bradley Dack 48' 5:0 Chris Rigg 90+5'

Birmingham City - Millwall FC 1:1 (0:1) 0:1 Kevin Nisbet 6' 1:1 Jay Stansfield 53'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Southampton awansuje w tym sezonie do Premier League?