Co to było?! Zagranie Krychowiaka wywołało salwy śmiechu

Fernando Santos miał nadzieję, że Grzegorz Krychowiak w meczu Polski z Wyspami Owczymi (2:0) będzie wartością dodaną w drugiej linii reprezentacji. Tymczasem pomocnik obejrzał żółtą kartkę i popisał się komicznym zagraniem.

Rafał Szymański
zagranie Krychowiaka Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: zagranie Krychowiaka
Próbując ugasić pożar wewnątrz reprezentacji Polski Fernando Santos postanowił na wrześniowe zgrupowanie zaprosić takich weteranów jak Kamil Grosicki czy Grzegorz Krychowiak. Portugalczyk po raz pierwszy wysłał powołanie do występującego w Arabii Saudyjskiej pomocnika i ku zaskoczeniu wielu kibiców, wystawił go w "jedenastce" na Wyspy Owcze.

Robert Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Święcickim narzekał, że w starciach z Mołdawią (2:3) oraz Czechami (1:3) Polakom zabrakło charakteru i jak podkreślił, nie obejrzeli ani jednej żółtej kartki. Doświadczony pomocnik wrócił do składu po kilkumiesięcznej przerwie, a następnie "zaznaczył" swoją obecność na murawie.

Po 22 minutach rywalizacji Krychowiak został napomniany żółtym kartonikiem przez sędziego Davida Smajca. Co więcej, kadrowicz dał dość osobliwy popis przed końcem pierwszej części gry.

Krychowiak najwyraźniej próbował oddać strzał na bramkę przyjezdnych. Zawodnik saudyjskiego Abha Club katastrofalnie skiksował i strzelił sobie w rękę. Cała sytuacja wyglądała naprawdę absurdalnie - było to najlepsze podsumowanie pierwszej połowy w wykonaniu piłkarzy Santosa.