Czwarty raz Ruchu Chorzów w krótkim czasie. Kolejna lekcja piłki nożnej

To nie zdarza się zbyt często. Już po raz czwarty w krótkim czasie piłkarze Ruchu Chorzów zagrali mecz sparingowy z Piastem Gliwice. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała z Niebieskimi 3:0.

Michał Piegza
Zawodnicy Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Zawodnicy Ruchu Chorzów
Kilkanaście dni temu Ruch w Gliwicach zagrał z Piastem w PKO Ekstraklasie. Wówczas potyczka zakończyła się bezbramkowo, ale to drużyna Aleksandara Vukovicia mogła czuć rozczarowanie.

Wcześniej zespołu zagrały ze sobą w krótkim czasie dwukrotnie, za każdym razem lepszy był Piast, który wygrywał 1:0 i 2:0.

W piątek, wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji, chorzowianie i gliwiczanie spotkali się po raz czwarty w krótkim czasie.

Tym razem Piast dał beniaminkowi ligi małą lekcję piłki nożnej. Gliwiczanie przy Cichej szybko objęli prowadzenie po golu, niedawno zakontraktowanego, Miłosza Szczepańskiego. Przed przerwą wynik podwyższył Tom Hateley, wykorzystując rzut karny.

Po zmianie stron Piast dołożył trzeciego gola. Zdobył go Tomas Podstawski, który jest testowany w gliwickiej drużynie.

Dodajmy, że w Ruchu po raz pierwszy zagrał, wykupiony z Górnika Łęczna, Miłosz Kozak.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:3 (0:2)
0:1 - Miłosz Szczepański 7'
0:2 - Tom Hateley (k.) 41'
0:3 - Tomas Podstawski 57'

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki (61' Marcel Potoczny) - Przemysław Szur (67' Paweł Baranowski), Paweł Baranowski (46' Maciej Sadlok), Remigiusz Szywacz (61' Mateusz Bartolewski) - Wiktor Długosz (61' Kacper Michalski), Jan Sedlak, Szymon Szymański (33' Juliusz Letniowski), Tomasz Foszmańczyk (46' Miłosz Kozak), Michał Feliks (46' Kacper Skwierczyński) - Dominik Steczyk (61' Tomasz Swędrowski), Daniel Szczepan (33' Maciej Firlej).

Piast Gliwice: Frantisek Plach (46' Karol Szymański) - Tomasz Mokwa, Tomaš Huk (87' Filip Karbowy), Jakub Holubek, Alexandros Katranis (46' Patryk Dziczek) - Damian Kądzior, Tom Hateley, Filip Karbowy (46' Tomas Podstawski), Miłosz Szczepański (61' Michał Chrapek), Serhij Krykun (61' Grzegorz Tomasiewicz) - Marcel Bykowski (67' Oskar Leśniak).

Ogromny niedosyt trenera Ruchu Chorzów. "Takich błędów liga nie wybacza"
Ruch Chorzów w końcu zaskoczył rywala. "Pracujemy nad tym cały czas"