Beniaminek La Liga wciąż gra w kratkę. Przełamanie Rayo Vallecano

W La Liga rozpoczęła się 5. kolejka. W pierwszym meczu górą faworyt. Rayo Vallecano pokonało beniaminka Deportivo Alaves 2:0.

Michał Piegza
mecz Rayo Vallecano - Atletico PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Rayo Vallecano - Atletico
Po przerwie na mecze reprezentacji do gry wróciła La Liga. Rayo Vallecano dobrze weszło w sezon, ale ostatnie dwa mecze przegrało.

Z kolei beniaminek Deportivo Alaves grał w kratkę. Domowe zwycięstwa drużyna przeplatała porażkami na boiskach rywala. Nie inaczej było w 5. serii, w której drużyna z Alaves z boiska rywala wracała bez punktów.

Ważna dla losów potyczki była końcówka 1. połowy. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul w szesnastce. "Jedenastkę" wykorzystał Isi Palazon.

Po zmianie stron gospodarze mieli mecz pod kontrolą. W 82. minucie Jorge de Frutos podwyższył prowadzenie Rayo, które ostatecznie dowiozło dwubramkową przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Rayo Vallecano - Deportivo Alaves 2:0 (1:0)
1:0 - Palazon (k.) 43'
2:0 - Jorge de Frutos 82'

Dariusz Szpakowski mocno o Santosie i piłkarzach. "Tak się nie da"