Southampton straciło worek goli. Jan Bednarek był niewinny

Obrona Southampton FC nie cieszy się dobrą renomą. W ostatnich dwóch meczach Święci stracili dziewięć goli. W przegranym 1:4 spotkaniu z Leicester City zabrakło Jana Bednarka. Anglicy donoszą o urazie Polaka.

Jamie Vardy strzela gola w meczu Leicester City z Southampton Instagram / Leicester City / Jamie Vardy strzela gola w meczu Leicester City z Southampton
W Southampton doszło do starcia, którego kibice przez lata oczekiwali w Premier League. W poprzednim sezonie tak gospodarzom, jak i Leicester City nie udało się utrzymać w elicie. Aktualnie oba kluby starają się pozbierać po przykrym spadku.

Po pięciu kolejkach w The Championship wyższe były notowania Leicester. Lisy znajdowały się na trzecim miejscu w tabeli i dopiero przed przerwą reprezentacyjną poniosły pierwszą porażkę w sezonie z Hull City. Postanowiły zrehabilitować się za nią w piątek.

Southampton FC miało przed pierwszym gwizdkiem o dwa punkty mniej od przeciwnika. Także klub Jana Bednarka był niepokonany przez cztery kolejki, po czym dostał srogie lanie 0:5 w meczu z Sunderlandem. W poprzednim sezonie Święci byli dwa razy lepsi niż Leicester City i przerwali pasmo czterech spotkań bez zwycięstwa z tym przeciwnikiem.

Na kolejnego straconego gola Southampton i jednocześnie prowadzenie 1:0 Leicester trzeba było poczekać mniej niż minutę. Przypomniał o sobie były reprezentant Anglii. Jamie Vardy znalazł się w dobrym miejscu i pokonał Gavina Bazunu. Minął nieco ponad kwadrans i zrobiło się 2:0 dla gości dzięki uderzeniu Kaseya McAteera.

Na boisku było gorąco, a rozdrażnieni gospodarze nie mieli zamiaru tak pozostawić meczu. Southampton odpowiedziało golem kontaktowym na 1:2 w 25. minucie. Problem Świętych polegał na tym, że w czasie doliczonym przed przerwą Leicester odzyskało dwubramkowe prowadzenie strzałem Wilfrieda Ndidiego na 3:1.

Druga połowa już spokojniejsza. Jeżeli gospodarze liczyli jeszcze na odrobienie strat, to zostali ostudzeni golem na 4:1 dla Leicester. Stephy Mavididi przymierzył do bramki w 67. minucie. Następnie goście kontrolowali sytuację do zakończenia spotkania i w tabeli przeskoczyli na pierwsze miejsce.