Bundesliga: Niespodzianka w Hamburgu

Sobotnie mecze 11. kolejki niemieckiej Bundesligi upłynęły pod znakiem dużej ilości bramek oraz zaskakujących rozstrzygnięć. HSV Hamburg sensacyjnie uległ na własnym boisku Borussii M'gladbach 2:3. Drużynie beniaminka z Mainz nie sprostał VfL Wolfsburg, remisując 3:3. Podziałem punktów zakończyło się starcie na Veltins Arena, w którym Schalke 04 Gelsenkirchen podejmował zespół Bayeru Leverkusen.

W tym artykule dowiesz się o:

W jedynym piątkowym spotkaniu Borussia Dortmund gościła Herthę Berlin. Wynik otworzył w 59. minucie strzałem z rzutu karnego Nuri Sahin. Piłkarze stołecznej drużyny nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji do wyrównania i tuż przed końcowym gwizdkiem, za sprawą Lucasa Barriosa, stracili kolejną bramkę. Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Jakub Błaszczykowski. Do 80. minuty na placu gry przebywał Łukasz Piszczek, zmieniony przez Artura Wichniarka. Polacy niczym szczególnym się jednak nie wyróżnili.

Na Easy Credit Stadion w Norymberdze miejscowy beniaminek mierzył się z ekipą Werderu Brema. Pierwsza odsłona spotkania przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcie. Trafienia Christiana Eiglera oraz Alberta Bunjaku dały gospodarzom prowadzenie. Zawodnicy przyjezdnych nie rezygnowali z prób wywalczenia korzystnego rezultatu i w 72. minucie bramkę kontaktową zdobył Aaron Hunt. W doliczonym czasie gry 23-letni napastnik ponownie wpisał się na listę strzelców, zapewniając ekipie Werderu cenny punkt i drugą lokatę w tabeli.

Niepokonany w obecnym sezonie Bundesligi zespół HSV Hamburg spotkał się na własnym boisku z drużyną Borussii Moenchengladbach. Już w 13. minucie gry drogę do siatki rywali znalazł Piotr Trochowski. Jeszcze przed przerwą gola na 1:1 zdobył Marco Raus. Radość gości nie trwała długo, gdyż dwie minuty po zmianie stron celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ze Roberto. Gdy wydawało się że piłkarze Hamburga dowiozą komplet punktów do końca, Dante wyrównał stan meczu. Osiem minut przed końcem swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach zdobył Rob Friend i sensacyjne zwycięstwo Źrebaków stało się faktem.

Spodziewanych emocji nie dostarczył sobotni pojedynek VfB Stuttgart z ekipą Bayernu Monachium. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dużej ilości fauli oraz walki w środku pola, z nielicznymi sytuacjami do zdobycia bramki. Podopieczni Louisa Van Gaala ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków w drugiej części gry, jednak nie zdołali znaleźć sposobu na Jensa Lehmanna. Ostatecznie kibice nie zobaczyli bramek i mecz zakończył się podziałem punktów.

W konfrontacji drużyn z dolnej połówki tabeli, FC Koeln podejmował na Rhein Energie Stadion ekipę Hannoveru 96. Koziołki spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań, prezentując fatalną dyspozycję strzelecką. Nie inaczej było w starciu z drużyną Jacka Krzynówka. Polak pojawił się na boisku w końcowych fragmentach spotkania, którego losy rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Piłkę do siatki w 37. minucie skierował Jan Rosenthal. Jak się później okazało, było to trafienie na wagę drugiego wyjazdowego zwycięstwa drużyny prowadzonej przez Dietera Heckinga.

Na czwarty komplet punktów przed własną publicznością liczył przed potyczką z FSV Mainz zespół VfL Wolfsburg. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i po dwóch bramkach Obafemi Martinsa objęli prowadzenie. Zaledwie sześć minut wystarczyło piłkarzom beniaminka na wyrównanie stanu rywalizacji. W 64. minucie trafienie na 3:2 zanotował Zvjezdan Misimovic. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy za sprawą Tima Hooglanda zdołali doprowadzić do remisu.

W hicie jedenastej kolejki, zespół Schalke 04 Gelsenkirchen podejmował na Veltins Arena ekipę Bayeru Leverkusen. Po pierwszych 45. minutach i golach Toni Kroosa oraz Stefana Kiesslinga, w zdecydowanie lepszych nastrojach do szatni schodzili zawodnicy gości. Aptekarze nie zdołali jednak dowieźć korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka. Niesamowity finisz Niebieskich po trafieniach Kevina Kuranyiego i Vicente Sancheza dał gospodarzom punkt. Mimo straty dwóch oczek, Bayer pozostał na fotelu lidera.

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2:0 (0:0)

1:0 - Sahin (k.) 59'

2:0 - Barrios 90'

FC Nuernberg - Werder Brema 2:2 (2:0)

1:0 - Eigler 3'

2:0 - Bunjaku 33'

2:1 - Hunt 72'

2:2 - Hunt 90'

Hamburger SV - Borussia Moenchengladbach 2:3 (1:1)