Powrót Arsenalu w wielkim stylu. Frankowski z debiutem w Lidze Mistrzów

Po kilkuletniej przerwie Arsenal wrócił do Ligi Mistrzów. Klub Jakuba Kiwiora nie pozostawił żadnych złudzeń PSV Eindhoven (4:0). RC Lens z Przemysławem Frankowskim w składzie zremisowało 1:1 z Sevillą.

Rafał Szymański
piłkarze Arsenalu PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu
Londyńczycy swoją przewagę chcieli zaznaczyć od samego początku. W ósmej minucie Arsenal sforsował holenderską defensywę. Swoją debiutancką bramkę w elitarnych rozgrywkach z niewielkiej odległości zdobył Bukayo Saka.

Gospodarze poczuli krew i w 20. minucie na tablicy widniał już wynik 2:0. Po zespołowej akcji piłka dotarła do Leandro Trossarda, a ten płaskim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Golkiper kolejny raz musiał wyciągać piłkę z siatki, kiedy Gabriel Jesus huknął pod poprzeczkę.

W drugiej odsłonie gospodarze skoncentrowali się głównie na utrzymaniu przewagi. Dzieło fantastycznym strzałem z dystansu zwieńczył Martin Odegaard. Po zwycięstwie 4:0 nad PSV Eindhoven, Arsenal zameldował się na pozycji lidera grupy B Ligi Mistrzów. Niestety, Jakub Kiwior nie podniósł się z ławki rezerwowych.

W drugim meczu tej grupy Przemysław Frankowski wystąpił od pierwszego gwizdka. Sevilla FC objęła prowadzenie dzięki duetowi Ivan Rakitić - Lucas Ocampos. Argentyńczyk oddał efektowny strzał głową po wrzutce z narożnika boiska w wykonaniu klubowego kolegi.

Show Ocamposowi skradł jednak piłkarz drużyny przeciwnej. Po silnym strzale Angelo Fulginiego z rzutu wolnego nie było czego zbierać. RC Lens sprawiło niespodziankę, remisując 1:1 z Sevillą.

Arsenal FC - PSV Eindhoven 4:0 (3:0)
1:0 - Bukayo Saka 8'
2:0 - Leandro Trossard 20'
3:0 - Gabriel Jesus 38'
4:0 - Martin Odegaard 71'

Sevilla FC - RC Lens 1:1 (1:1) 1:0 - Lucas Ocampos 9' 1:1 - Angelo Fulgini 24'