Znów głośno o Legii? Efektowna oprawa kibiców

Po brzegi wypełniły się trybuny stadionu Legii podczas meczu 1. kolejki Ligi Konferencji Europy z Aston Villą. Przed rozpoczęciem spotkania kibice z "Żylety" zaprezentowali efektowną oprawę. Zobacz, co przedstawiała.

Mateusz Kozanecki
oprawa kibiców Legii Warszawa Getty Images / Getty Images/Adam Nurkiewicz / Twitter/Jakub Kłyszejko / Na zdjęciu: oprawa kibiców Legii Warszawa
Legia Warszawa po sezonie przerwy powróciła do europejskich pucharów. Podopieczni trenera Kosty Runjaica trafili do trudnej grupy. W meczu otwarcia Ligi Konferencji Europy "Wojskowi" zmierzyli się z Aston Villą, a więc jednym z faworytów do triumfu w całych rozgrywkach.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Ci szczelnie wypełnili trybuny Stadionu im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Najbardziej zagorzali fani stołecznego klubu przygotowali specjalną oprawę. Składała się z dwóch elementów. Jednym z nich był napis w języku angielskim "witamy w dżungli".

Całości dopełnił transparent z gorylem oraz kartoniki w czerwono-zielonych barwach. Przez cały czas trybuny głośno dopingowały swój zespół (zobacz nagranie poniżej).

Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Już w 3. minucie wynik otworzył Paweł Wszołek. Chwilę później goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Do 40. minuty było już 2:2.